Hogyan legyek művelt?

Figyelt kérdés

Szeretnék művel lenni, sok ismeretet szerezni, de nem tudom, hogyan tudnám jobban bővíteni a tudásom. Itt főleg az nehéz, hogy pénz nélkül kéne elérnem mindezt. Nagyon szeretek sokat tudni, és szeretnék is. Az iskolán kivül szerzett gondolatokra gondolok. Miket ajánlotok? Itt gondolok, zenére, táncra, könyvre, filmre, sportra, alapismeretekre. Nagyon Köszönöm előre is mindenkinek!

15/L


2011. aug. 9. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb a könyvelből, ismereterjesztő filmekből, egyetemi adásokból, és persze itt van a net itt mindent megtalálsz.
2011. aug. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Zenéket, könyveket, filmeket (esetleg dokumentumfilmeket) le tudsz tölteni a netről. Kinézhetsz magadnak vlami jó könyvet pl egy könyves bolt honlapján, aztán rákereshetsz. Csak vigyázz az olvasással, mert azért az eléggé rontja a látást. Táncra, sportra igazán nem tudok mit javasolni, talán tv. Ezek jutottak eszembe, remélem tudtam segíteni.
2011. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az olvasás nem rontja a látást. Akkor romlik a látás, ha közelről olvas, vagy gyenge, illetve rossz minőségű fénynél.

Az olvasásnak is megvan a technikája.

2011. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
olvass sokat!!! és itt most nem a bulvárlapokra gondolok,de még csak nem is az iskolai kötelező olvasmányokra,hanem mindenféle könyvre,ami csak érdekel,történelem,művészet,természet,tudomány,szépirodalom,nyelveket is tanulhatsz önszorgalomból stb...sok sikert:)
2011. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem arra gondoltam, hogy az olvasás károsítja a látást. Ha letölt könyveket, akkor vigyázzon, mert monitoron olvasni káros. Természetesen nem könyvekre értettem. A régi fajta monitorok károsabbak, de az lcd-k már annyira nem.
2011. aug. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jó látni hogy ennyi idős lányt nem csak a plázázás meg a pasik érdekelnek :) én azt tanácsolom, hogy olvass híroldalakat, pl index.hu, origo.hu, így képben leszel az aktualitásokkal kapcsolatban, ami ugyanúgy a művelt ember ismérve. sok sikert, meglesz a jutalmad :)
2011. aug. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!