Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már jártam fősulira egy...

Ha már jártam fősulira egy OKJ-s képzésre, majd újra gimibe megyek OKJ-s képzésre, kapok családi pótlékot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Amíg gimnáziumba jártam, addig kaptam családi pótlékot. Aztán jött a fősuli, igaz, hogy nem diplomás képzés, csak 2éves felsőfokú szakképzés, de már nem járt nekem családi pótlék. Most szeptembertől egy gimibe mennék, ugyanilyen képzésre, akkor kapni fogom újra a családi pótlékot?
2011. aug. 16. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Családi pótlékot csak 20 éves korig kapsz! Szóval ha még nem vagy húsz, akkor kaphatsz, de ismét igényelni kell, az igénylő lap fent van az Államkincsár honlapján.
2011. aug. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
18évesen kezdtem el a fősulit, és nem kaptam családit, mert, hogy fősulisoknak már nem jár... :/
2011. aug. 16. 12:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel az első OKJ-dat főiskolán végezted, így ott hallgatói jogviszonyod volt, és nekik tudomásom szerint nem jár már a családi pótlék, mindegy hány évesek, csak a tanulói jogviszonyúaknak jár a családi pótlék.

Szóval szerintem arról, hogy most fog-e járni Neked, kérdezd meg ott, ahova most fogsz járni.

2011. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!