Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valakinek van középfokú...

Ha valakinek van középfokú nyelvvizsgája, akkor kell abból a nyelvből középsuliban érettségiznie?

Figyelt kérdés

Hallottam valakitől, hogy nem kell, ha van nyelvvizsgája. Ez így van?

Mert én jelentkeztem előrehozott angol érettségire, plusz osztályozó vizsgára. Az osztályozót persze biztos le kell rakni. Aztán szeptemberben viszont középfokú nyelvvizsgára megyek, és utána októberben érettségiznék.

Most akkor hogy van ez?


2011. aug. 18. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy nyelvből kötelező érettségizni. A nyelvvizsga nem váltja ki az érettségit (ez csak régen volt így, de már eltörölték).

Emelt érettségiért kaphatnál középfokú nyelvvizsgát, de fordítva nem működik.

2011. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos kell. Nekem is volt nyelvvizsgám, amikor tavaly év végén előrehozottan érettségiztem blőle.
2011. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, kell mindenképp, de nem lesz neked nehéz, így egyszerre tudsz készülni a nyelvvizsgára és az érettségire is!:) így tuti jól fog sikerülni:)
2011. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos pont akkor törölték el, amikor meglett a nyelvvizsgám. Hónapokon múlott. 2005-ig elfogadták érettségi helyett a középfokú nyelvvizsgát...
2011. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!