Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt sem tudom, hogy hol áll a...

Azt sem tudom, hogy hol áll a fejem, teljesen tanácstalan vagyok, lehet, hogy elrontotta ez az egy döntés az egész életemet?

Figyelt kérdés
6 évig gimis voltam (5. osztálytól kezdtem, tehát ez egy 8 osztályos gimi), de úgy döntöttem, hogy átmegyek idén szakközépbe, és a 11. osztályt ott kezdem. Nem buktam soha, a jegyeim átlagosnak mondhatóak. De egyszerűen nem tudom, hogy mi tévő legyek? Sok embertől hallom, hogy nem kellett volna átmenni, mert, hogy onnan kevesebben mennek egyetemre, főiskolára. Én nem akarok olyan "nehéz" egyetemre, vagy fősulira jelentkezni....de lehet, hogy már fel se fognak venni sehova? lehet, hogy most elcsesztem mindent azzal, hogy átíratkoztam? lehet még belőlem valaki? Az igazi kérdés az lenne, hogy van-e esélyem bekerülni egy fősulira úgy, hogy szakközepet végeztem? Köszönöm előre is a válaszokat, szép estét!:)
2011. aug. 27. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Van, de tényleg hülyeséget csináltál.

Én egy erősebb szakközépbe jártam, de katasztrófa, ami ott volt.

2011. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mit értesz katasztrófa alatt..megijesztesz!:( Mi volt pontosan?
2011. aug. 27. 21:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Közöny...mind a diákok, mind a tanárok részéről.
2011. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottál el semmit, minden - de tényleg minden - az érettségiden múlik.

Ha egyetemre szeretnél menni, akkor ne csak azt tanuld meg, amit a suliban kell, tanulj magadtól, koncentrálj arra a két tantárgyra, amelynek az érettségi eredményét kérik az adott szakon az egyetemen, és akkor nem lesz semmi baj. Ja, és nyelvvizsgázz!



Nem egy szakközepes ismerősömet vették fel egyetemre.

2011. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem egy erős szakközépbe mentél, hanem olyanba ahol a diákok többsége csak azért van ott mert muszáj x éves korukig járni akkor tényleg rossz döntést hoztál. Ott a diákok miatt a tanárok sok időt veszítenek el a tanításból azzal, hogy helyére kell rakni némelyik diákot valamint emiatt a tanárok is már úgy állnak hozzá, hogy még1 kis köcsög akit a sok éves egyetem után taníthat...

El nem cseszted még az életed meg szakközépből is mehetsz a legnagyobb egyetemre, de ha ez egy gyengébb középsuli akkor rá kell hajtani azokra a tárgyakra amikkel tovább akarsz menni külön is.

2011. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség ez az egész! Nem csináltál hülyeséget emiatt ne agyalj ezen és ne is bánd meg!

Én is 8 osztályos gimibe jártam semmivel nem voltam okosabb vagy jobb mint egy szakközépből jöttből!

Ha rá gyúrsz arra a 2 érettségi tantárgyra ami kell felvételihez akkor nem lesz gond.

Minden rendben lesz ha tanulsz ennyi.

2011. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk a szakközép és a gimnázium között kizárólag annyi volt a különbség, hogy a szakközepes osztály közgazdaságtant, marketinget, stb. tanult, míg a gimnáziumi osztály biológiát, fizikát.

Én a szakközép részbe jártam, és simán felvettek jogra, minden gond nélkül, sőt, még az egyetemen is kifejezetten jól jött, hogy jártas voltam a közgazdaságtanban.


Szóval nem értem, miért rontottad volna el ezzel az életed? Mindenhol lehet tanulni, ha akarsz.

Nyilván nem szerencsés, ha pl. pont olyan irányba szeretnél továbbmenni, amit a szakközépben egyáltalán nem tanulsz. (Példa: orvosira nehezebben mehettem volna, mivel nem volt biológiából érettségim.) De még ez is olyan dolog, hogy ha utólag meggondolod magad, és kéne még valami tárgy, akkor be tudod pótolni.

2011. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dep25 válasza:
mivel egy és ugyanazon tesztlapokat töltitek ki érettségin akár a leg elitebb gimnáziumban tanultál vagy a legutolsó helyen lévő szakközépben ezért csak rajtad múlik mennyit tanulsz rá és milyen eredménnyel vizsgázol.egyik főiskola se foglalkozik a mostani rendszer szerint milyen iskolában tanultál központi pontrendszer van akár még szakközépbe se kellene járnod ha le tudsz érettségizni.csak tanulás kérdése az egész
2011. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A töri tanárunk szerint nehezebb a mi sulink (szakközép) mint a városi gimnázium. Pedig az egy ismertebb gimi a megyében, úgy mint a mi sulink.

Tehát azért mondta, hogy nehezebb a miénk mert nálunk az alapon kívül szakmához kötött dolgokat is tanítanak. A többi amit tanítanak ugyanaz, ugyanabból a könyvből. Ő abban a gimiben végzett és a gyereke is oda járt így feltehetőleg tudja mit beszélt.

2011. aug. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A szakközépben sokkal jobban az "életre" tanítanak, mint a gimiben. Én a helyedben nem bánnám meg, viszont otthon sokat tanulnék a tankönyvből, mert az órák lehet, hogy gyengébb színvonalúak lesznek.
2011. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!