Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hová mehetnék,...

Szerintetek hová mehetnék, mit csinálhatnék, ha otthagynám a sulit?

Figyelt kérdés
Tisztára idegroncs vagyok már az egésztől, pedig még el sem kezdődött és elegem van az egészből, hogy kényszerből kell csinálnom. Ha abbahagynám milyen lehetőségeim lennének 8 általánossal?
2011. aug. 28. 00:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagyhatod ott. A jelenlegi törvények szerint 18éves korodig tankötelezett vagy.
2011. aug. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

- munka

- egyéb tanfolyamok/képzések pl. OKJ

2011. aug. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
18 elmúltam már.
2011. aug. 28. 01:15
 4/20 anonim ***** válasza:

8 általánossal? Pl segédmunkás. NE várj nagy fizetésekre. Inkább tanulj, az még senkinek se ártott meg.

Legalább egy érettségi és mellé egy szakma, vagy diploma valami használható szakon. PL infó, műszaki mérnöki

2011. aug. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

lehetőséged?semmi.ótvar munkát biztos találsz,ha szerencséd van,amiből megélni nem fogsz tudni.feltéve ha nincs sok pénzed,és mondjuk csinálsz egy jól menő vállalkozást.de ugye ehhez kell egy jó kis tőke,és biztosíték nincs rá hogy jól is fog menni.erre nem alapoznék.hidd el,hogy az érettségi smafu,ha valaki erre nem képes,hogy megcsinálja....nagyon nagyon fogod bánni,ha abbahagyod!!!

azt ajánlom,hogy csak nézz meg pár álláshírdetést,99%-ban azt fogod látni,hogy elvárt végzettség minimum középfok.

2011. aug. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy végzettség nélkül semmit nem érek majd az életben, de ami nyomás van rajtam a suli miatt. Legszívesebben megölném magam néha.
2011. aug. 28. 01:27
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
azért ne túlozzunk szerintem!majd ha nem találsz munkát visszasírod azt a "nagy" nyomást.és akkor is ha munkába állsz.na majd ott lesz rajtad nyomás,főleg a 8 általánossal.....nem értem,miért akkora kihívás ez.semmi más dolgod nincs,csak hogy tanulj....gondolom iskola mellett nem jársz dolgozni?!pedig hidd el van aki igen,nem 1 ember.és egyetem mellett is dolgoznak az emberek,sőt képzeld családos emberek 1-2-3 gyerekkel és munkával ugyan úgy járnak egyetemre,és mégis meg tudja csinálni.ha már ezt így feladod,mi lesz veled a jövőben?
2011. aug. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Azért ne túlozzunk. Nincs olyan nagy nyomás. Milyen szörnyű hely, hogy tanulni kell és basztatnak ha nem tanulok. Elvárják, hogy 5-ös legyél? Sok tanár a kettessel is megelégszik.
2011. aug. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nekem nagy a hajtás, ami volt tavaly meg ami lesz az éven. És mindezek mellett szerelmi és lelki bajaim is vannak ráadásul mostanában itthon sincs minden a legnagyobb rendben. És úgy érzem, hogy ez nekem már túl sok.
2011. aug. 28. 02:05
 10/20 anonim ***** válasza:

"Nekem nagy a hajtás"


Ez mit takar? Mi volt az a nagy hajtás?

2011. aug. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!