Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! 3ig tart egy...

Egyetemisták! 3ig tart egy órám, de következő is 3kor kezdődik, de egy teljesen más épületben s legalább 15perc gyalog. Ha kések vagy előbb elmegyek óráról az érdekel bárkit is? Ha katalógusos az óra akkor ha kések azt buktam?

Figyelt kérdés
gólya vagyok még,s nem tudom hogy is megy ez. :)
2011. szept. 4. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
valamelyik tanárral meg kell beszélned h előbb eljössz/késel kicsit
2011. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

általában így írják az órarendbe, de a szünetet még számold le :D

nyugi, oda fogsz érni, ha meg előadásról van szó, a döglött kutyát nem érdekli, h mikor érsz oda :P

2011. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
egyik az szabadon választott tárgy s ezért nem jön ki jól időben,de máskorra nem tudom felvenni :/ de köszönöm,én is valahogy így gondoltam :D
2011. szept. 4. 16:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs a késéssel, csak ne nagy csinnadrattával vonulj be. Ha katalógusos a következő óra, akkor beszélj a tanárral, hogy az előző óra miatt kicsit késel. És ha nem sikerül a félév során valamelyik katalógusba beírnod magad, akkor óra végén menj oda hozzá, és írd be akkor magad.
2011. szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a tanárok jó része eleve megkérdezi az első órán, hogy minden rendben van-e a kezdéssel, pláne ha van katalógus. sokan hajlandóak pár perccel később kezdeni vagy a előbb befejezik a mondókájukat. ha nem, akkor beszélni kell velük.


katalógus nélküli előadásoknál nem szokott gond lenni, ha a kijárathoz közel, a sor szélére ülsz le és nem zavarsz senkit, amikor távozol.


de a legjobb, ha beszélsz a tanárral, mutatod hogy ilyen és ilyen az órarended, itt és itt kell lenned, szépen megkéred, hogy engedjen el mindig 10 perccel előtte / megbeszéled vele, hogy 10 percet késni fogsz, de nagyon igyekszel.

szemináriumokon, laborokon az egész megegyezés kérdése.

2011. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
lesz időd átérni, nem kell parázni. csak ilyen kreténül írják be az órarendbe.
2011. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 45 perc egy tanóra, mégis úgy írják az órarendben, hogy pl. 8-9ig. Vagy a duplát 8-10 között.

De az egy óra úgyanúgy csak 45-ig tart, mint gimiben, a duplaórát meg ált. egyben tartják, szóval marad fél óra.

2011. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is 45 perc többszörösei egy-egy óra, viszont az órarendben teljes óránként szerepelnek, mert könnyebb volt így kiírni.

Rögtön az elején meg lesz beszélve, hogy nálatok hogy is lesz a menetrend, ha az neked nem megfelelő, akkor jelezheted, hogy neked ez így nem oké tudnátok e valamit tenni. Ha szétteszi karjait és azt mondja nem érdekli még mindig próbálkozhatsz a másik tanárnál... Legrosszabb esetben ő is azt mondja az ő órája fontosabb. Ha mindkettőn katalógust iratnak, érdemes más, időben megfelelő szabadon választhatót találni.

Viszont többnyire 10 perceken nem szoktak szívózni nyugi. :)

Csak hogy egy példát mondják, az én órarendemben előző félévben reggel 8-tól délután 1-ig matek szerepelt, negyed 1-re általában még is mindig végeztünk, mert megbeszéltük a tanárral, hogy nem igénylünk minden 45 percben szünetet, így 2-t egyben tart, 20 perc szünet, ezután még 2 óra.

2011. szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!