Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyen belőlem? Minek...

Mi legyen belőlem? Minek tanuljak? (Lent)

Figyelt kérdés

Gimnázium 4. osztályos tanulója vagyok, tehát lassan el kéne döntenem, hogy hová is szeretnék menni tovább tanulni. Szeretem a biológiát( bár kicsit nehéz), és ebből, ha minden igaz emelt szintű érettségit teszek. De viszont a kémiát már nem választottam mellé, mert úgy gondoltam, hogy nekem az úgy sok lenne. Az átlagom tavaly év végén 4,3 volt, de igyekszek ebben az évben jobb eredményt elérni. Tudom, hogy nem lehet így belőlem orvos, sem gyógyszerész( mivel oda kell kémia). Ilyenen gondolkoztam, hogy: dietetikus, gyógytornász, biomérnök, logopédus. De nem tudom, ezeken kívül még milyen lehetőségeim vannak. Szeretnék olyan szakmát tanulni, amit ha elvégzek könnyebben el tudok vele helyezkedni, és persze a jó fizetés sem hátrány. :))

Tud valaki nekem segíteni?


2011. szept. 5. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de egészségügyben nem fogsz túl jól keresni sajnos. Persze tudom, lehet maszekban is nyomni, de előtte ahhoz tapasztalat kell, referencia. Egy gyógytornász ismerősöm volt, ő annyira nem szerette, hogy abbahagyta az egyetemet. A biomérnök helyzetéről nem sokat tudok.

Még biosz-nyelv érettségivel bepróbálhatod az andragógiát is.

2011. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Mindenképpen olyan pályát válassz, amiben hiszel, amiben szívvel-lélekkel tudsz majd dolgozni, mert enélkül nem lesz hosszú távú a munkaviszonyod. Csak a pénzért ne válassz olyasmit, amihez egyáltalán nincs kedved.


Ha valamiben jó vagy, esetleg nagyon jó, sőt, messze a legjobb, akkor az jövedelmező is lesz, és kedved is lesz csinálni. Legjobb, ha a hobbid a hivatásod...

2011. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyógyszeriparban jól kereshetsz, ha van hozzá gyomrod. Még egyetem sem kell hozzá.


Azt javaslom, olyan területet válassz, amiről úgy gondolod, hogy szívesen csinálnád, és nem mellékesen munkalehetőségehez is tudsz jutni. A magas fizetés nem sokat ér, ha utálod a munkád. Éveken, évtizedeken át nem fog működni.

2011. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

jajjjj nem most megint belebotlottam egy ilyen hozzáállású emberbe, ne vedd sértésnek!

szóval én ugyanezt elmondhatom magamról, biosszal nincs baj, kémiát nagyon nem szeretem, mégis mind2-ből leérettségiztem és jelentkeztem orvosira, az tény h nem lettek olyan jók az eredményeim h felvegyenek, de megadtam az esélyt neki, mert én csak ezzel szeretnék foglalkozni az életemben és most ott tartok h mindneki próbált rábeszélni h jelöljek be mást is stb, stb. de én semmi mást nem akarok mert nem érdekel ezenkivül semmi:S

ugyh most újra fogok érettségizni, sőt nyelvvizsgát is teszek, a lényeg az h inkább megpróbálom 3x a felvételit és teljen el ezzel 3 év, minthogy életemvégéig bánjam h nem tettem meg mindent az álmomért, és végig kisérjen a mi lett volna ha??? kérdés! És bár mindenkinek az jut eszébe h ebben az egészben csak a pénz a fontos, nálam egyáltalán nem én csak segíteni szeretnék másokon!!! tehát a választásomban nem befolyásolt a pénz, mert tudod mindehol lehet jól keresni ha az ember jókor van jó helyen és a szerencse is megtalálja!

2011. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Utolsónak: szeretem az ilyen céltudatos, küzdő embereket! Hajrá!!!!
2011. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
köszi igyekszem!
2011. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!