Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi is legyen belőlem? Minek...

Mi is legyen belőlem? Minek tanuljak? (Lent! )

Figyelt kérdés

Gimnázium 3.osztályába járok. A biológiát választottam fakultációs tantárgynak, és szeretnék ebből egy emelt szintű érettségit tenni. Nem választottam hozzá a kémiát, mert sztem az úgy már nagyon nehéz lett volna nekem. Nem tudom milyen szakra mehetek így tovább tanulni, amivel el tudok helyezkedni és még jól is keresek. Gondolkoztam ilyeneken: gyógytornász, dietetikus, laboratóriumi analitikus...de ezekről azt olvasta,m, hogy telítettek, nm lehet sokat keresni velük stb. Gondolkoztam a logopédián is...Na szóval most már tényleg nem tudom, minek tanuljak. Amúgy nem vagyok egy rossz tanuló, az átlagom 4,3. Valaki tud nekem segíteni tapasztalataival, vagy bármi ezzel kapcsolatos dologgal? Nagyon megköszönném! :))

17/L


2011. márc. 13. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
legyél orvos
2011. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mernoki szakok?
2011. márc. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mérnöki szakokhoz kellene neki az emelt matek, az orvoshoz meg a kémia.

Az egyik osztálytársam is hasonló cipőben jár, ő azt találta ki magának, hogy ELTE biológia alapszakra megy, onnantól pedig meglátja, hogy melyik MSc-t választja.

Két másik osztálytársam biosz-matekra jár (felezve, mert egybeesik az óra), az egyikük tájépítész, másikuk környezetmérnök akar lenni. De az ilyen szakokon elég sok a matek.

2011. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha jol megy a matek akkor mernoki szakok. Amugy meg talan pszichologia?
2011. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

A matek nem a kedvencem..4-es vagyok belőle.

Ha biomérnöki szakra mennék nagyon sok matekot tanulnék? Nagyon nehéz?

Igen..az pszichológián én is gondolkoztam. Azt hallottam nagyon nehéz bekerülni, nagyon jól kell érettségizni. Tényleg így van?

2011. márc. 14. 11:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg.
2011. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A biomérnök szakon több a biokémia, mint az igazi biológia, szóval azt a te esetedben nem igazán ajánlanám.

A matek pedig az összes mérnöki szakon sok, illetve magas szintű.

A pszichológiával az a baj, hogy sokan jelentkeznek rá. Ennek két következménye van: magas pontszámmal lehet bekerülni, és nagyon jó szakembernek kell lenni, hogy munkát találj, mert most már pszichológusból is túl sok van...

A tanári vagy a biológusi irány nem vonz?

2011. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha heti egyszer (sem) fürdesz, és kellően tudsz udvariatlan lenni, a BKV tárt karokkal fog fogadni.
2011. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!