Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nagyon nehéz a latin nyelv,...

Nagyon nehéz a latin nyelv, mert orvos szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én tanultam latint 2 évig. Nagyon szerettem. Teljesen logikus.
2011. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem.. orvosin a többi vizsgához képest egyszerű. viszont a töménytelen kémiába és bioszb belepusztulsz majd ha nem tanulod éjjel nappal
2011. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Attól függ. szerintem az, de csak azért, mert én is kizárólag az egyetemen tanultam, heti egy órában úgy, hogy egy nyelvtani példát vettünk, majd közölte a tanár, hogy ez nem megértés kérdése, be kell magolni, ráadásul olyan szinten, hogy mondta csoporttársam ő akkor tanult olyan nyelvtanokat, mikor versenyekre járt, amit mi két hónap után tanultunk, ráadásul nem is volt fontos, sok más fontosabb volt, így nem nagyon foglalkoztam vele és utána nem is tudtam felzárkózni. Elvileg egy évet tanultam latinul, de egy mukkot sem tudok. Nyilván, ha foglalkozol vele, meg rendesen oktatják, akkor nem az.
2011. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
sztem 1 évig heti 1 óra az semmi. következő hétre én simán elfelejteném :D sztem legalább heti 3x3 órában kellene, bár én ezt is kevésnek tartom, nekem az intenzív (heti legalább 5x4 óra) a legjobb. de ezt kérdéstől függetlenül mondom, ált nyelvtanulásnál. mert orvosin nem kell folyékonyan latinul beszélned, amit tudnod kell azt megtanulod. a probléma inkább a biokémiával lesz :D
2011. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk még csak nem is kötelező felvenni.... első félévben mindenki felvette, rájöttünk, hogy semmi értelme, másodikban már nem vettük fel. Hidd el a latin lesz a legkisebb problémád...
2011. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem nehéz az, hidd el. Nem is fogjátok végig venni a nyelvtant. Van egy kis latin nyelvtankönyv, abban mindent megtalálhatsz példákkal.
2011. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, de szórakoztató.
2011. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Olyan szinten, ahogyan orvosin kell tudni, nem nehéz. Pár ragozást kell megtanulni, meg a szavakat, és úgy teljesen logikus.

Szerintem nem ez lesz a legnagyobb gondod az egyetemen.

2011. júl. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Általános orvosin nem kötelező a latin, csak szabadon választható, fogorvosin kötelező! (SOTE)

Amúgy szerintem nehéz, de kibírható, hidd el, ez még a legkönnyebb vizsga a többi mellett.

De ha nem veszed fel a latint akkor is képben kell lenned valamilyen szinten, hisz anatból mindent latinul kell tudni, és ott a végződésekben nagy segítség ha jártál latinra, meg tudod mit jelentenek az alapszavak.

2011. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
1 évig tanultam.De sztem elég könnyü és logikus.Persze van akinek nehézséget okoz.De mivel én románt is tanulok 7 éve sokkal könyebb.
2011. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!