Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz a latin nyelv?

Nehéz a latin nyelv?

Figyelt kérdés
Németet felsőfokon, angolt középfokon beszélek. Ezt tanuljam vagy az oroszt? A latinra egyetemen lesz szükségem, oroszrameg a munkám egy kicsi részében.
2011. okt. 24. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Sztem egyáltalán nem nehéz, nagyon logikus. Csak arra kell odafigyelni, hogy ne keverd össze a ragokat:)
2011. okt. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit más, de nem nehéz. Német és angol előképzettséggel mindenesetre könnyebben fogod megtanulni, mint az oroszt, ahol szinte a nulláról indulsz.

Viszont épp emiatt én az oroszt tanulnám inkább tanárnál. A latint könyvből is minden további nélkül meg tudod tanulni, esetleg egy magánórát vegyél a kiejtés szabályainak az elsajátításához.

2011. okt. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, viszont latinul tanulni más, mint németül. Mondjuk németül akkor tudsz középfokon, ha le tudsz folytatni egy szakmai beszélgetést, vagy erős felsőfokon, ha tudsz társalogni. Latinokkal viszont egyikre sincs módod. Ha az oroszra és a latinra is szükséged van, akkor itt nincs kérdés, mindkettőt tudnod kell. A latinban az a nehéz, hogy nem élő nyelv. Az orosz könnyebb a németnél, de nehezebb az angolnál. A latin és orosz meglepően hasonlít egymásra sok szempontból.
2011. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én egy éve tanulok latinul iskolában, be kell vallanom, elég monoton (mondjuk ez tanártól is függ). Az angolnál jóval nehezebb, az igeragozásokkal meg a deklinációkkal elég sokat lehet szívni.
2013. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MöjMöj válasza:
100%

Én is tanulok Latint . ez a nyelv szép, és logikus (ők is mindent ragoznak ,mint mi, annyi hogy nyomatják az igeidőket, de ha igazán át akarod érezni milyen lehet külföldieknek a Magyar nyelvvel megbírkózni, ott a Latin). A baj egy olyan tanárral kezdődik általában aki nem tudja jól átadni mindezt, vagy sürget a tempó =(


de most mondjátok, nincsen fenségesebb érzés, mint amikor Latinul olvasol fel egy szöveget? :)))

2015. jún. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!