Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latin nyelv tanulásának van...

Latin nyelv tanulásának van értelme, vehetem még hasznát? Tanuljam?

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

ha orvosira szeretnél tovább menni akkor igen

ha olasszal akarsz azután foglalkozni akkoris

2010. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha jogra vagy orvosira szeretnél menni, akkor hasznos. Talán még töriszakon is kellhet.
2010. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább élő nyelvet tanulj azzal az energiabefektetéssel. Azzal tudsz is valamit kezdeni. Azorvosok se beszélnek latinul, a szakkifejezéseket meg meg lehet tanulni nyelvtudás nélkül.
2010. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelme, ha ezt úgy értjük, hogy pénzt lehet vele keresni, nincs.


Minden tudás hasznos, és latin irodalmat olvasni élvezetes. Tehát jó dolog latinul tudni, de ha az érdekel, hogy anyagilag kifizetődő-e, akkor a válasz egy kerek NEM.


Egy mítoszt még eloszlatnék: ha valaki tud latinul, akkor az NEM fogja megkönnyíteni az újlatin nyelvek tanulását, és arra sem lesz jó, hogy valaki Olasz- vagy Spanyolországban megértesse magát. A klasszikus latin nagyon máshogy működik, mint az újlatin nyelvek, hiába nagy a közös szókincs.

2010. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Én gimiben latint tanultam, és eddig sok hasznát nem vettem. Mondjuk én műszaki pályán tanulok tovább.
2010. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

A latinnak csak művelődési, kulturálódási szempontból veheted hasznát, illetve ha a következőpályákra mész:

orvos, jogász, pap, történész, klasszika-filológus, tanár.


A gimnáziumi latintanárom a SOTÉ-ra került, ott tanít, közvetítőnyelvként az angolt használva, legalábbis egyes csoportjaiban.


De, a szókincs is könnyebbség, viszont az is igaz, hogy a nyelvtan már egészen más, a vulgáris nyelvek ma jobban hasonlítanak egymásra, mint antik ősükre. Nyelvtan tekintetében a szláv nyelvek szerkezete hasonló, bár a hasonló szerkezeteknek más a használata.

2010. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
A bölcsészfakultáson: eleve tudsz antik, középkori, neolatin szövegeket olvasni, tényleg jó. Az ógörögön kívül nyelvtanilag egy nyelvet sem tesz könnyebbé.
2010. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ahogy az előttem lévők is írták,teljesen egyetértek

Vannak olyan szakmák ahol ELŐNY a latin nyelv ismerete ilyen pl a jogász,orvos,történész,töritanár vagy római katolikusoknál valamilyen fontosabb szerepkör de ezeken a szakmákon kívül semmi értelme nincs max annyi,hogy műveltnek fognak tartani

2020. máj. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!