Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor szűnik meg a tanulói/hal...

Mikor szűnik meg a tanulói/hallgatói jogviszony érettségi után?

Figyelt kérdés
Dátumra pontosan mikor szűnik meg? Az érettségi bizonyítvány kiadásának napján?
2011. szept. 12. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van azzal a nappal ahogy a kezedbe kapod az érettségi bizonyítványt.
2011. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Rossz válasz. Az utolsó évfolyamot követő első vizsgaidőszak utolsó napján szűnik meg. A vizsgaidőszakot pedig a miniszter tűzi ki, és a legtöbb iskola szereti a szóbelit inkább az elején, mint a végén tartani.
2011. szept. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Miért az nem ugyan azon a napon van??? Istenem!!

Te talán hetekkel az érettségi után kaptad meg a bizonyítványodat vagy mi??

2011. szept. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvasol rendesen, pedig kiderül a válaszból, hogy nem ugyanazon a napon van. Ezen a kiabálás meg az elképedés sem változtat. A vizsgaidőszak országosan egységes, lévén hogy a miniszter határozza meg, mint mondtam. Ha valamelyik iskolában már egy héttel a vizsgaidőszak vége előtt hazament mindenki, akkor is tart a vizsgaidőszak.
2011. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És hol lehet ennek utánanézni? 2011-es tavaszi érettségiről van szó.
2011. szept. 13. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A szabálynak a közoktatási törvényben (úgy keress rá, hogy törvény a közoktatásról), a vizsgaidőszaknak meg a tanév rendjéről szól rendeletben (az valószínűleg már a kormany.hu-n van.)
2011. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%

Te figyelj! Mit okoskodsz itt?

Érettségi utolsó napján megkapod azt a h*lye bizonyítványt aztán mehetsz amerre látsz ugyanis akkor szűnik meg a hallgatói jogviszony. Mit nem lehet ezen érteni?

Az meg hogy milyen napra esik NYILVÁN központilag meg van határozva és nem lehet eltérni tőle. Ne aggódj nem fog úgy járni az ország hogy míg az ország nyugati részén megkapják júniusban az érettségit addig az ország keleti részén csak decemberben.

2011. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező kérdezett valamit, én meg válaszoltam. Ezt lehet okoskodásnak nevezni meg toporzékolni meg dühöngeni, de attól a hülyeség még hülyeség marad. A jogviszony, mint a neve is mutatja, JOGI kérdés, nem hasraütésé. A jogszabályt kell elolvasni. Én vettem a fáradságot, megkerestem a törvényben. Te nyilván nem, de azért miért kell anyázni, attól fontosabb vagy jobb embernek érzed magad? Előbb olvasd el a törvényt, aztán csináld a fesztivált. Ha nem bírsz egy törvényt megkeresni és elolvasni, akkor meg hallgass, amikor a hozzáértők beszélnek.
2011. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!