Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász szakon nappali tagozato...

Jogász szakon nappali tagozaton vagy levelezőn érdemesebb tanulni? (SZTE-ÁJK)

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én levelezőn jártam, de ez attól függ, hogymit csinálsz mellette. Ha otthon vagy, pl. babával, akkor levelező. Ha a suli mellett dolgozol, az nagyon nehéz. Az összes szabim elment rá, és borzasztó nehéz volt. Nappalin viszont kaphatsz ösztöndíjat, és tanulni is több időd van. Persze, mindegyiket meg lehet csinálni.
2011. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom milyen szempontból nézed azt, hogy "érdemes".


Én nappalin csináltam, de szerintem nem mentem be többet, mint a levelezők. Sőt szerintem egy lelkiismeretes levelező többet járt be, mint én, csak arra a szemináriumra jártam be, aminél nem lehetett év végén az egész jelenléti ívet visszamenőleg aláírni. Ebből minden évben kb. 1 volt. Szerintem ha megvan a megfelelő anyag, akkor a jogot a hülye is meg tudja tanulni otthon teljesen jól. Ebből a szempontból, ha előbb tudom, akkor biztos levelezőre megyek rögtön, mert akkor nincs macera azzal az egy-két órával sem, hogy be kell járni.

2011. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Ja mielőtt valaki nagyon okos lesz, hogy ez biztos a kukutyini egyetem, szólok, hogy nem, ez az ELTE és nem egy full jeles évfolyam társam tudja megszámolni EGY kezén, hogy hány előadáson jelent meg öt év alatt.
2011. szept. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az érdemes szót leginkább arra értettem, hogy sok munkahelyre kikötés, hogy nappalin végzett emberkéket vesznek csak fel. Továbbá hallottam azt is, hogy egy-két tantárgyból bizony nem árt, ha elmagyarázzák, hogy könnyebben megértsem. Ráadásul első diploma, tehát nem vagyok annyira tapasztalt egyetemi életben..
2011. okt. 1. 11:09
 5/5 Anna978 válasza:
100%
Én most kezdtem el jogot tanulni nappalin szeptemberben, és szerintem olyat nem lehet csinálni, hogy nem járunk be. Itt minden tárgyból egyfolytában ellenőrizték ki az, aki ott van, és ki az, aki nem. Persze voltak olyanok, akik megpróbáltak csalni, de azonnal lebuktak és még bajba is kerültek emiatt. Én egyetértek azzal, hogy ellenőrzik ki az aki ott van és ki az aki sosincs ott, mert a jog olyan, hogy nem lehet félvállról venni.
2017. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!