Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha diplomata szeretnék lenni,...

Ha diplomata szeretnék lenni, akkor mit érdemesebb tanulnom? Jogot az ELTE-n vagy (később nemzetközi jogász) vagy pedig nemzetközi kapcsolatokat a Corvinuson?

Figyelt kérdés
Kérem, csak olyan válaszoljon, aki hiteles választ tud adni. Köszönöm!
2011. jan. 18. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

En nemzetkozi tanulanyokra jartam (meg mellette mas szakokra, mert onmagaban nem sokat er)...rengeteg ismerosom van, aki nemzetkozi kapcsolatokon vegzett (Corvinuson is). Nos, nagyon jol el tud 1-2 ember helyezkedni, akiknek van ismerettseguk a megfelelo korokben. A tobbiek kozul azok helyezkedtek el jol, akik ritka nyelvet tanultak. Igeny van emberekre, akik tobb nyelven beszelnek. Nem angolul, mert az alap, hanem csehul, horvatul, szerbul, oroszul, svedul stb. Ha ilyen nyelvekbol folyekonyan megtanulsz 2-3-at, nagyon jo eselyekkel indulsz. Persze par eve meg sokkal jobban el lehetett helyezkedni ezzel a szakkal, csak azota mar szinte minden egyetemnek van ilyen szakja es ontjak magukbol a sok BA-s diplomast is. A diploma erteke alaposan lecsokkent. A ritka nyelvekkel lehet igazan kitunni. Hogy mire vegzel, mire lesz igeny - nem lehet tudni. A jogi diplomaval meg az a helyzet, hogy rengeteg embernek van szinten es ha nem mesz tovabb nemzetkozi jogot tanulni, hasznalhatatlan kulfoldon. Rengeteg a jogasz manapsag, sok ismerosom van azon a palyan is. Sajnos ismerettsegek nelkul es rengeteg loti-futi, kavefozos ev utan tudsz jobb helyre bekerulni, ha szerencsed van. En ahova jartam, nagyon meg voltam elegedve az oktatas szinvonalaval es mindenki kint volt kulfoldon minimum egy szemesztert, de sokan 2 evet is kint toltottek. A Corvinusos ismeroseimnek fele annyi lehetoseguk sem volt, egyik ismerosom sem volt kint csereprogrammal. Tolunk meg csak az nem ment, aki kimondottan nem akart. Szoval a Corvinus sem nagy szam manapsag. Nem fognak hasra esni attol, hogy ott vegeztel, mert korantsem egyetlen leszel. A nemzetkozi kapcsolatokon vegzett ismeroseim mennek tovabb tanulni, mert nincs szakmajukba illo munkajuk. Ugy eri meg, hogy nemzetkozi kapcsolatok plusz egy masik diploma, mellette meg ritka nyelveket tanulj. Onmagaban nem sokat er a diploma es mivel egyre tobb ember vegez ezen a szakon meg sok ehhez hasonlo szakon, egyre nehezebb lesz vele elhelyezkedni magas korokben. A legtobben vagy idegen nyelvu bolcseszkepzesre vagy jogra vagy politologiara vagy kozigazgatasira jarnak a nemzetkozi mellett. Igy meg van az eselyuk, hogyha ez nem jon be, tanarok, jogaszok, tanacsadok legyenek.


Nagy tevhit az, hogy attol, hogy valaki elvegez egy egyetemet, diplomata lesz. Sokan pofara estek ezzel mar. Tobbszaz ember vegez evente ilyen iranyultsaggal. Bekerulesi esely egyre kevesebb - megfelelo ismerettseg hianyaban nullahoz konvergal. Akkor vagj csak bele, ha semmi mas nem erdekel es el tudod fogadni, hogy lehet, hogy teljesen mas munkakorben fogsz dolgozni. Ez a szak nem olyan konkret, mint mernoknek lenni. Lehet, hogy sosem fogsz ebbe a temaba vago szakmat kapni, csak maga a diploma vagy a nyelvtudas fog segiteni munkat talalnod.

2011. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez igen! Megkaptad a választ. Van még kérdés? :)
2011. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyit szeretnek hozzatenni, hogy ez a diploma nem igazan idealis, ha pl. kulfoldon szeretnel dolgozni. Nagyon keves pozicio van, amiben ezzel el tudsz helyezkedni, mire vegzel. A kulfoldon elo volt evfolyamtarsaim problemaja, hogy magyar allampolgarkent x orszagban nem alkalmazhatjak oket olyan munkara, ami ennek a szaknak a lenyege. Tehat ha nem a magyar allam alkalmazasaban allsz, kulfoldon nem sok eselyed van elhelyezkedni vele. Emellett honositani is kellene meg egyeb akadalyok lehetnek (en is atmentem honositason mas okbol es nem konnyu - azon sosem nyer az ember, csak veszit). Szoval erdemes ezeket szem elott tartani, mielott valasztasz. A nemzetkozi mindenbol egy kicsi - igazabol semminek nem leszel a szakertoje, hanem kb. 5-6 teruletbol kapsz izelitot a kepzes alatt. 20-30 eve biztos, hogy remek szak volt - nem ilyen felhigult; de manapsag ezzel elhelyezkedni csak "hatszellel" es nagyon magas szintu nyelvtudassal lehet.
2011. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves Első, nagyon szépen köszönöm a részletes válaszodat, igazán hasznos volt!:) Igen, mindenképp úgy gondoltam, hogy másoddiplomát is szerzek mellé. A ritka nyelves tippet mindenképp megfogadom. Ha jól vettem ki a szavaidból, nem a Corvinuson végeztél. Megkérdezhetném, hogy hol?
2011. jan. 19. 14:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Abban reménykedem, hogy a diplomát talán jobban megbecsülik majd a kötelező emelt szintű érettségi miatt...Jó lenne. (A betűidből ítélve külföldön lehetsz Te magad is, így feltételezem, Neked sikerült valamit elérni a szakmában.) Még egyszer köszönöm, hogy válaszoltál!
2011. jan. 19. 14:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha irsz privatot, le tudom reszletesen irni a dolgokat. Amugy nem emiatt a diploma miatt vagyok kulfoldon, hanem csaladi okokbol koltoztem ki evekkel ezelott. Ezzel a magyar nemzetkozis diplomaval az eg vilagon semmit sem tudnek itt kezdeni.
2011. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent nem ertem, hogy miert becsulnek meg jobban a diplomat az emelt erettsegi miatt. Ne haragudj, de a mostani erettsegi egy vicc es ezt nem lenezesbol mondom. En voltam az elso evfolyam, akinek emelt szintut kellett tennie es az sem volt egy nagy eresztes (en 2 emelt szintut tettem le anno). A diploma egyre jobban ertektelenedik es oszinten szolva ez a nemzetkozi toltelekszak, ami rengeteg diplomas titkart es alacsonyabb allami regiszterekben dolgozo, minimalberes adminisztratort termel ki, ugyanis - ahogy mar irtam - nincs akkora igeny diplomatakra, mint amennyi "szakembert" kitermel ez a sok felsooktatasi intezmeny evente. Szerintem kb. 2% az, aki ebbol tenyleg jol profital es ahogy visszaemlekszem, ezek az emberek, akik jol jartak, azok voltak, akiknek korantsem a legjobb jegyei voltak, hanem kapcsolatokat epitettek, gatlastalanok voltak es nagy szajuk volt. Ok jartak a legjobban. Akik meg rendesen tanultak, nem jartak jol, mert a tanulas elvette az idot a kapcsolatepitestol, kulfoldi utaktol. Szoval jo, ha tisztaban vagy azzal, hogy ezzel nem valoszinu, hogy megkapod almaid szakmajat. Benne van a lehetoseg, de rengeteget kell erte tenni. A jegy senkit sem fog erdekelni. Az fog szamitani, hogy kit ismersz. Ez sajnos igy megy Magyarorszagon.


En - ha javasolhatok valamit - a helyedben inkabb valamilyen mernok szakra mennek. Nekik sokkal jobb lehetosegeik vannak. A mernokkent vegzett regi evfolyamtarsaim mar egyetem alatt nagyon szep munkakorokbe kuzdottek fel magukat. Esetleg erdemes lenne ezt megfontolni foleg, ha fiu vagy.

2011. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!