Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell óvodában aludni a...

Jozsi2011 kérdése:

Miért kell óvodában aludni a gyerekeknek? Szerintetek hasznos-e?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs értelme és csak lustítják a gyerekeket.
2011. szept. 29. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
most az a baj, hogy nem otthon alszik vagy az, hogy alszik napközben? Mert ha a második, akkor ideje lenne egy kis bioszt tanulnod, ugyanis az agy legjobban alvás közben fejlődik, hiszen akkor van ideje feldolgozni azt a rengeteg információt, ami ébrenlétkor éri a gyereket.
2011. szept. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert egy 4-5 éves gyerek szervezete még igényli. Ennek semmi köze a lustasághoz.
2011. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az óvodáskorú gyerekek 99%-a teljesen magától is alszik délután.tehát szükség van a délutáni alvásra.

Nekem is volt olyan gyerekem,aki már 2 évesen se aludt nappal, de leraktam, eljátszott a kiságyban. Igy volt az oviban is, kapott egy ykönyvet és csöndben volt amíg a többiek aludtak.

2011. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy otthon nem alszik a gyerek. No meg arra is, hogy iskolában meg már az kell neki. De ezen ne vesszünk össze.. csak eszembe jutott :D
2011. szept. 29. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Magával a ténnyel semmi baj nincs, kell az az alvás.

Amit viszont visszataszítónak tartok, mikor rá akarják erőszakolni a gyerekre hogy aludjon.

Emlékszem, az én időmben is sokszor leordítottak az ovónők ha nem akartam aludni, és az anyósom - ovónő - állandóan szidja a "rohadt kölyköket" amelyikek megint nem aludtak.

Az biztos, én meg fogom válogatni hova viszem a gyereket...

2011. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez gyakori probléma, hogy nem akar aludni a gyerek. Én sem akartam és engem is sokszor leordítottak. Tudok olyan esetet is, hogy a gyereket megverte az óvónő, mert nem akart aludni. :S
2011. szept. 29. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk meg az a baj, hogy a keresztfiamat úgy szoktattuk, hogy aludjon dél körül, s ő szépen alszik is 2-3 óra hosszát. Akkor kel fel, amikor neki tetszik. Az oviban most pedig nem mindig hagyják aludni, felköltik, s utána egész délután nem lehet vele mit kezdeni (csapkod, durcás stb.)


Szükségük van a fejlődés érdekében. Mint ahogy a játékra, ételre, anyára-apára, levegőzésre stb.

2011. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!