Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme, hogy az óvodában...

Mi értelme, hogy az óvodában délben aludni kell a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Arra emlékszem, hogy soha nem aludtam csak feküdtem és bámultam, ahogy a többiek alszanak.

Egyetlen egyszer aludtam csak el, de akkor meg szomorú voltam, hogy felkeltettek.

Mi értelme van?

Bocsi, hogy ebbe a kategóriába írtam, de csak itt válaszolnak.


2010. dec. 22. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kicsiknek még több alvásra van szükségük, mint egy nagyobb gyereknek. Na meg persze, ezzel is megkönnyítik az óvónők dolgát.
2010. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom de mindig tök idiótának éreztem magam, mert 1-2X tudtam elaludni. Körülöttem mindenki szuszogott 5 perc után én meg csak fetrengtem. Nagyon fura volt.
2010. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én voltam egyedül, aki az istennek sem tudott volna elaludni :)
2010. dec. 22. 17:34
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Opportunista gyerek voltam, nem tudtam aludni (mai napig 6 óra alvás elég), nyaggattam az óvónőket. Végül üzletet kötöttünk, hogy ha hagyom a többieket aludni, segíthetek papírfigurákat vagdosni. Amíg mindenki aludt, én marha jól szórakoztam az óvónénikkel :)
2010. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

én sem aludtam soha.

amikor a nagyimnál voltam, akkor szerencsére mindig hazavitt ebéd után, és otthon játszhattam. (pesten is jártam oviba meg vidéken is)

szóval ezt én is megreformálnám.

mondjuk legyen egy csoportszoba, amiben alszanak, és legyen egy csendesszoba, amiben a gyerekek mondjuk rajzolhatnak, vagy csendben csinálhatnak valamit.


iszonyat nyomasztó 3 órákat éltem át anno amiatt, hogy mások alszanak, én meg a plafont bámulom.

2010. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is utáltam. Négy évig jártam oviba, összesen csak egyszer aludtam délután, mondjuk akkor sokat.

Halálosan untam a délutánokat. Ráadásul az óvónők sem voltak túl jófejek: hároméves korom óta tudok olvasni és anyukám kérte, hogy hadd olvassak akkor csendes pihenő alatt, de nem engedték, mert "a lapozás felébreszti a többieket". Ezt az érvet akkor sem tudtam elfogadni.

Viszont tény, hogy a csoportunkból rajtam kívül mindenki igényelte a délutáni alvást, szóval nem mondanám, hogy nincs értelme, hiszen a gyerekek nagy többségének kell.

2010. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Bretso ***** válasza:
88%

A gyermek szervezetének megvan az alvásigénye. Ebben az életkorban még szükség van az alvásra azért, hogy regenerálódjon a szervezete, az agy még nagyon képlékeny, szüksége van erre a pihenésre. Ha erről a gyereket erről leszoktatják könnyen előfordulhat, hogy az ellenkező végletbe esik át és este sem alszik el időben és örökké izgőmozgó, "túlmozgó" gyerekké válik, ekkor könnyen rásütik, hogy hiperaktív lett, holott csak az alvásszükségletét nem elégítették ki neki.


Egy óvónő véleményét közöltem.

2010. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

"Én sem aludtam soha"... Az emberek 90%-a aki ilyet mond az valójában aludt. Ez olyasmi mint az öregeknél, akik már nem olyan jó a memóriájuk, nem tudnak koncentrálni blabla., sok idős arról panaszkodik az orvosának hogy egész éjszaka nem tud aludni, nem jön álom a szemére. Az igazság azonban az, hogy a mellette fekvő házastárs, vagy a szomszéd szobában levő rokon nagyon is emlékszik a horkolásra, szuszogásra...

Ugyanis az alvás ha csak pár órás, és nem álmodik az ember olyan mintha csak egy pillanatra lekapcsolták volna a lámpát, a következő pillanatban pedig már ébren is vagyunk. Viszont ha céltudatosan figyelnénk egy órát észrevennénk hogy "jé megint kiesett egy fél óra".

2010. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Én sem tudtam aludni, mondjuk én gyűlöltem az egész óvodát!
2010. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is álmatlan voltam ehhez.
2010. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!