Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha anyukám kap zöld kártyát,...

Ha anyukám kap zöld kártyát, akkor nekem könnyebb szerezni? Kell egyáltalán nekem?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, anyukám tud egy viszonylag könnyű úton ZK-t szerezni. Én 14 vagyok, és nem tudom, hogy a tanuláshoz és később a diákmunkához kell-e zöld kártya, ha igen, akkor anyu miatt könnyebben adják-e? Előre is köszönöm a válaszokat! 14/L
2011. okt. 2. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a "viszonylag konnyu uton" csak akkor sikeres hosszutavon, ha nem "viszonylag konnyu ut", hanem BECSULETES uton jut hozza. Mondjuk szerelmes lesz egy pasiba es ferjhez megy hozza.

Akkor viszont te automatikusan megkapod, mert 14 eves vagy (akkor kell kernie, amikor az ove miatt beadjak a kervenyt, akkor kell kitolteni a gyerekek-rovatot, es vele egyszerre kapod meg).

Amennyiben anyud a "viszonylag konnyu" utat valasztja - akkor azzal, hogy szerez egy hamisitott kartyat, amivel csak jol atverik, azzal csak az orokos - 99 evre szolo - kitiltasat eri el.

2011. okt. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elozo vagyok, meg annyit, hogy igen, kell neked is, a kozepiskolaban nem annyira, de a munkahoz mar nagyon, es a felsofoku oktatasban a tandijad tizedannyi (szo szerint tizedannyi!!!) plusz jogosultta valsz osztondijra, ha jol tanulsz.
2011. okt. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a választ, nagyon megkönnyebbültem hogy egyszerre kapjuk meg :)

A viszonylag könnyű utat úgy értettem, hogy becsületesen, csak anyu beletartozik egy kategóriába (EB-1) amelyiknek az az előnye, hogy azonnal megkapják a kártyát, és ne kell a munkaügyi hivatal jóváhagyására várni, meg bizonygatni h más amerikai nem tudja elvégezi ugyanazt a munkát amit te :P

Köszönöm a válaszodat

2011. okt. 4. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Az mas, akkor elismeresem Anyudnak :) Akkor az I-140 form kitoltese kell. Azt nem tudom fejbol, de a logika szerint ott is a 21 even aluli NEM hazas egyenesagi leszarmazott (gyermek) es a hazastars kapja meg "automatikusan" (be kell irni a nyomtatvanyra) Biztonsagosabb, ha valaki abban az allambeli bevandorlasi ugyved segit, ahova menni szeretnetek. Penzbe kerul, de meg mindig jobb, mint egy elhibazott kerveny beadasa.
2011. okt. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, mi is gondoltunk erre :)

köszönöm a segítséget!!

2011. okt. 6. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!