Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » EGYETEMISTÁK: Milyen hatékony...

EGYETEMISTÁK: Milyen hatékony tanulási módszereitek vannak?

Figyelt kérdés

Kihagytam 1 évet érettségi és egyetem közt és ez alatt az 1 év alatt teljesen kijöttem a tanulás "mókuskerékéből", egyáltalán nem olvastam csak dolgoztam (fizikai munkát, szal még csak nem is kellett agyalnom) és most, hogy 1 hónapja járok egyetemre azt tapasztalom, hogy az értő olvasásom a béka feneke alá romlott.

Egy szövegrészletet 3x el kell olvasnom, hogy normálisan értelmezzem és a bemagolásról még nem is beszéltem. Az első ZH-t 2 hét múlva írom. :S


2011. okt. 2. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz én még csak gimibe járok, de hátha tudok segíteni..

Én úgy szoktam tanulni, hogy kijegyzetelem a tankönyvi és az órai vázlatot - így elkészítem a számomra megfelelő anyagot. Amíg kiírom a lényeget már meg is jegyzem a nagyját, néhányszor átolvasom és megtanulom azokat a részeket, amik nem mennek bele a fejembe elsőre és kész.

Nem tudom, hogy neked mekkora a megtanulandó anyag, nyilván 500oldallal nem lehet ezt megcsinálni 2hét alatt... De szerintem egy ZH nem ennyire nagy terjedelmű.


A tankönyvi blablát mindenesetre próbáld lerövidíteni, fogalmazd át a saját szavaiddal és kis cetlikre (post it-okra) írd le. A lényeg, hogy ne magolj (próbálj logikát találni a dolgokba, keress összefüggéseket), mert akkor megszívod a végén.

2011. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jajj és ez lemaradt: SOK SIKERT A ZH-HOZ! :D
2011. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Igazából neked kell megtalálnod, hogy mi az a módszer, ami bejön:)

Pl. egy csomóan szeretnek könyvtárban tanulni, mert ott semmi nem tereli el a figyelmük. Nah én pont ott nem tudok egyáltalán:D

Én úgy szoktam, hogy elolvasom az anyagot, értelmezem, aztán megpróbálom visszamondani. Hangosan és úgy, mintha magyaráznám vkinek.

A nehezebb résekből írok vázlatot, vagy rajzolok hozzá vmit, úgy könnyebben megragad. Amit az első írt az jó egyébként, csak egyetemen nincs idő az egész anyagot kijegyzetelni:D

Ami nekem még nagyon bevált: fehértábla. Tudod az, amire filccel lehet írni, aztán letörölni. Nagyon jó kis cucc:D Mikor képleteket tanultam, nagyon hasznos volt. De olyat is szoktam, hogy olvasom az anyagot, és a főbb dolgokra felírom a táblára. Utána az alapján megpróbálom visszaidézni a dolgokat. Aztán ha úgy megy, akkor letörlöm és újra:)

Folyamatábrákat is fel lehet rá rajzolni, és az alapján elmondani.

2011. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
11%
Ha már kiemeled a kérdést, legalább annyit megtehetnél, hogy megköszönöd az eddigi válaszokat, vagy reagálsz rá vmit....
2011. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!