Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely szakokat hívjátok "büfész...

Mely szakokat hívjátok "büfészaknak"?

Figyelt kérdés
Melyik szakokra mondják leginkább, hogy "büfészak", "ruhatáros" stb.?
2011. márc. 28. 22:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

hát a corvinus egyetem T-karának minden szakja ilyen.

de legfőképpen a nemzetközi tanulmányok, amire sajna én is járok :S

2011. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Nemzetközi tanulmányok, kommunikáció és médiatudomány, sokak szerint az andragógia is, és lassan (vagy talán már igen) a turizmus-vendéglátás is ide tartozik már.
2011. márc. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Akkor még jó, hogy nem mentem nemzetközi tanulmányokra :) Pedig akartam! Amúgy minden ami bölcsész. Pl. a német-angol, amire én járok ;P
2011. márc. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

minden ami bölcsész,kivéve a nyelvszakok


nekem már a jogász is az,annyi van belőlük

2011. márc. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
a bölcsész nyelvi képzései nem olyan gyengék. de pl az összes hangzatos nevű csoda, ami pár félév és a fene sem tudja, h mire jó... leginkább a gyenge képességgel elvégezhető, munkapiacon értéktelen diplomát adó karok...
2011. márc. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
jogászból nem azért van sok, mert könnyű (szerintem), hanem mert a jog örök "favorit", minden országban...
2011. márc. 28. 23:06
 7/16 Tom Benko ***** válasza:
Amiről nem tudod eldönteni, tulajdonképpen minek hozzá diploma és mire lehetne használni.
2011. márc. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
btk, főleg.
2011. márc. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
andragógia,amire sajnos én is járok,még bejárni se kell az órákra,mivel ha a vizsga előtt 3 nappal kapnám meg a tananyagot a legtöbb tárgyból akkor is tudnék teljesíteni
2011. márc. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Ezek a csillivilli szakok, amiről azt sem tudni, hogy eszik-e vagy isszák, pl. kommunikáció - ott beszélni tanulnak vagy mi??? Egy ilyen nevű szakot nem lehet komolyan venni. Minek találták egyáltalán ki?

Az én értelmezésem szerint büfészak az, amiről lerí, hogy semmi értelme és csak tölteléknek találták ki.

A bölcsész szakokat viszont nem ilyennek gondolom - ki tanítana magyart, történelmet az utókornak, ha nem lennének bölcsészek? Én is btk-n vagyok, egyáltalán nem érzem büfének, csak az a baj, hogy ennek elitképzésnek kellene lennie, magas ponthatárral, kevés diákkal, de ma a fejpénzek miatt iszonyú alacsony a ponthatár, és rengetegen mennek kamuból bölcsész szakra, holott az egész nem is érdekli őket. Ha ezeket a hallgatókat (mondjuk 70%-ot) kiraknák, akkor - amellett, hogy egy éven belül csődbe menne az egyetem - hamar visszaállna a képzés megítélése és színvonala.

Egy valódi büfészak színvonalát viszont nincs is hova fejleszteni.

2011. márc. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!