Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészhallgatók! Válaszo...

Gyógyszerészhallgatók! Válaszolnátok egy pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
Először is mik azok a tárgyak melyek a legnagyobb nehézséget okozzák és egyáltalán kb hány órátok van nagyjából egy héten? Nagyon sokan csúsznak vagy buknak ki? Mennyire bírható a dolog? Minden infora kíváncsi lennék. A válaszokat előre is köszönöm!
2011. okt. 25. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
én is kíváncsi lennék ezekre a dolgokra :) bocsi , de csak azért írtam, hogy majd visszataláljak a kérdéshez.
2011. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

1. év: anatómia húzós, de csak addig, amíg meg nem szokod a latint. Matek, brr...

2. év: Élettan, szerves kémia, biokémia

3. év: kb. minden :D - ez a legbrutálisabb év

4. év: gyógyszerhatástan


Nagyon nehezen bírható, sokan buknak, még többen csúsznak.

Úgy bírható, ha rettenetesen elszánt vagy és imádod a leendő szakmád.

2011. dec. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bensdorp ***** válasza:

Budapesten pedig ezekből buknak a legtöbben:

I. kémia gyakorlatok, matematika, sejtbiológia, biofizika

II. szerves kémia, biokémia

III. élettan, mikrobiológia

IV. farmakológia

V. itt már nem jellemző :)


itt meg tudjátok nézni, milyen és hány óránk van, adott félévre szól: ora.sote.hu


Aki teljesen otthagyja a kart, az többnyire 1. évben kiderül, hogy mégsem neki való. Akik mégis elvégzik, 5-8 év alatt sikerül nekik. Az induló évfolyam kb. fele végez rendesen, 5 év alatt.


A gyógyszerészkar nagyon nehéz, így csak akkor vágjatok bele, ha mindenképp gyógyszerészek szeretnétek lenni! Ha nem látja az ember folyton maga előtt a célt, akkor képtelen végigcsinálni. Nagyon kell a hivatástudat. Persze semmi sem lehetetlen, mégiscsak végeznek 200-an évente az országban. És szerintem a legszebb tudomány az orvostudomány, a gyógyszerész szakma gyönyörű, nagyon megéri végigcsinálni. Én imádom. :)

2012. jan. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bensdorp ***** válasza:

elnézést, farmakológia = gyógyszerhatástan


És a legnehezebb a negyedév 1. féléve, addig pedig fokozatosan nehezedik.

Megkérdezhetem az 1. válaszadótól, hogy melyik városban tanul?

2012. jan. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szeged. :)
2012. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is ugy vagyok mint az elős komm. bocsi :)
2012. nov. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!