Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén [jó eredményeket elért]...

Idén [jó eredményeket elért] érettségizők, válaszolnátok egy kérdésemre? (lent)

Figyelt kérdés

Főként olyanok tapasztalata érdekelne, akiknek tényleg sikerült sok pontot összegyűjteni: hogyan csináltátok?


Megnéztem a felvételi ponthatárokat és hát húha. Én jövőre érettségizek és gondolom addigra még magasabb lesz, ami kicsit lelombozó, mivel arra a szakra, ami nekem nagy álmom idén is 436 pont volt a minimum határ, államilag támogatotton természetesen, mivel esetemben a fizetős szóba sem jöhet.


Elég elhivatott vagyok és célom, hogy el is érjem a megfelelő pontszámot, tehát a lustaság nem játszik.

De kicsit elbizonytalanodtam és főként tanácstalan vagyok, mert fogalmam sincs, hogyan csináljam, hogy kezdjek hozzá.


Angolból már van egy előrehozottam, németből szeptemberben megyek. Egy magyar-töri duplázáson gondolkoznék plusz két nyelvvizsga, csak kérdés az, hogy mennyire teljesíthető a két tantárgy 95% körül...


Bármilyen segítséget szívesen fogadok! :)


2011. júl. 21. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell a 80 pluszpont. Két nyelvvizsga + egy emelt.
2011. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csakhogy jövőre 100 pluszpont van, amihez 2 emelt kell, de sztem nem éri meg, inkább a 90 (2 nyv. +1 emelt)
2011. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Csak a duplázás játszik?

Mivel írtad, hogy angol-német előrehozottad van/lesz és magyar-töriből készülsz duplázni, ezért gondolom a matek nem megy annyira.. Ugye?

2011. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hát igen, a matek az nem úgy megy, mint ahogy szeretném..

2011. júl. 21. 21:41
 5/9 anonim ***** válasza:

esetleg ha valamelyik tárgyból nagyon jó vagy, egy oktv-t is bepróbálhatsz, mert veszteni semmit sem vesztesz.

ezenkívül nyelvvizsga és emeltérettségi. :)

hajrá!

2011. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem van OKTV-versenyeredményem, egy emelt szintű érettségim. Így összesen 80 pluszpont, a felvételi összpontszámom 434. Nyelvvizsgám nincs, de az úgyis csak 28 pontot érne. Sokkal jobban jársz, ha emeltezel. Szerintem abszolút teljesíthető két tantárgy 95% körülire. Nekem a magyar 94% lett.
2011. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, biztos nem tudod, jövőre új pontszámítási rendszer lesz, 100 pluszponttal,

50 pont egy emelt érettségi

28 pont egy középfokú nyelvvizsga

40 pont egy felsófokű nyv

de MAX 40 pont nyelvvizsgákkal

így akinek csak 1 emeltje van, annak sokat számít egy OKTV helyezés.

2011. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez már rám úgysem vonatkozik (remélem). :)
2011. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2009-ben érettségiztem, remélem nem baj, hogy írok.

Nekem egyik helyre sima pontszámítással lett 461 pontom, a másik helyre pedig duplázással 470.

Ehhez kellett két középfokú nyelvvizsga, egy 95%-os emelt érettségi, egy 100%-os középszintű, illetve 95 %-os érettségi átlag.

A jó érettségihez pedig tanulás és jóindulatú tanárok:)

2011. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!