Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolások, egyetemisták...

Főiskolások, egyetemisták válaszolnátok néhány kérdésre? (teljesen mindegy milyen szakra jártok! )

Figyelt kérdés

Államilag támogatott képzésen tanulók válasza érdekelne:

Az addig oké, hogy azért, hogy bejárj az órákra és oktassanak nem kell fizetned, de vannak ugye egyéb kiadások is. Albérlet, étkezés, havonta 1×-2× kikapcsolódás..

A kérdésem az lenne, hogy mennyi a kiadásotok körülbelül egy hónapban?

Nem személyeskedésből kérdezem, csak kíváncsi lennék rá.. Nem szeretném a szüleimet lecsapolni még 18 éves korom felett is, csak éppen nem tudom, szükséges-e egyetem/fősuli mellett elmenni dolgozni. Nyilván valamennyi pénzzel támogatnának, de nem százezres összegben szeretnék gondolkodni.


2011. márc. 18. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én bejárós vagyok, így csak félévente kell fizetnem 5000 forint regisztrációs díjat és bérletet vennem (1800 forint körülbelül). Az egyéb költségek nem vészesek, néha venni egy műszaki rajzlapot vagy ilyesmi. Mérnöknek tanulok mellesleg.


Ezen kívül a kolesz se drága nálunk, körülbelül 7-10 ezer forint/hónap. Ha koleszos leszel így ez az összeg+kaja lesz amire költened kell meg persze a regisztrációs díj, és talán havonta egy 1000-es pluszban az egyéb kiadásokra. Nem drága az egyetem, ha beéred a kevéssel is. De majd jönnek ide is hozzászólások, hogy 10000000000/hó, mert hú, albérlet az kell mert húha, meg bulizni kell meg húú. Ha engem kérdezel olcsóbb (mindenesetre nem drágább) mint a középiskola.

2011. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
ha államin is akarsz maradni az egyetem végéig, azt a havi 1-2 alkalom bulit gyorsan redukáld le -6 alkalomra, mert gyorsan átraknak költségesre (kivéve büfészakon)
2011. márc. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül bulikra gondoltam, valamilyen kikapcsolódásra, mondjuk egy mozi vagy ilyesmi..

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még. :)

2011. márc. 18. 19:07
 4/15 anonim ***** válasza:

A lakhatás attól függ, milyenek az igényeid: koli 10 ezer körül van, egy szoba albérletben 30-40 ezer, egy lakás 70-től.

Kaja: itt szintén felmerül, hogy mit kajálsz: ha reggel "csak bekapsz egy fornettit", ebédre beülsz valahová, délután veszel egy szendvicset, vacsira meg rendelsz egy pizzát, már napi 3 ezer körül jársz, ezt szorozd fel 30cal.

Ha mindig magadra főzöl és spórolsz, ahol tudsz, 10 ezerből is meg lehet lenni, de nehezen.

Átlagos életvitellel havi 30-40 ezer körül van a kaja, ebben benne van, hogy néha kinn eszel, néha főzöl, néha beülsz egy sörre valahová, stb.

Ja és ha a szüleid minden héten küldenek veled sok kaját, akkor ez simán a felére redukálódik.

Egyéb kiadások: jegyzetek, füzetek, könyvtár, bérlet, mozi, buli, hazautazás, gyógyszerek, ruha, cipő, stb. Ez változó, ez az, amivel nem nagyon tudsz tervezni (jó, kivéve az utazások). Fontos, hogy mindig legyen valahol félretéve egy kis pénzed, mert tipikusan olyankor szokott nagyon és sürgősen kelleni, amikor nincs és hirtelen nem tudsz honnan szerezni.

Mindent összevetve ha kollégista vagy, havi 60ból kényelmesen meg lehet élni. Albérletben kicsit ennél drágább, plusz ott több tartalék kell, mert időnként elég durva számlák tudnak bejönni.

2011. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
havi 60ezer körülbelül.
2011. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Levelező szakon minden másképp műxik...
2011. márc. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem a havi kiadásom összesen a bérlet. Persze, néha kajálok, meg ilyesmi, és esetleg elmegy több is, de sosem költök havi 8-10-nél többet. Esetleg félév elején megveszek pár jegyzetet, de az sem eget rengető ár, szóval egész elviselhető.

Mindenesetre nekem olcsóbbra jön ki, mint középiskolába, mert ott több könyvet kellett venni, na meg volt osztálypénz, osztálykirándulások, mindenféle kiadás. (Mellesleg ezt erősen kompenzálja, hogy utánam már nem jár családi pótlék, szóval a mérleg azért nem pozitív...)


Dolgozni, mármint rendesen, szerintem lehetetlen egyetem mellett. Persze attól is függ, hova jársz, de nekem így is alig napi pár óra szabadidőm este, és el sem tudom képzelni, hogy úgy dolgozzak, hogy abból tartsam fel magamat. (Ezt arra az esetre értem, ha esetleg teljesen függetlenednél a szüleidtől, elköltöznél, nem kérnél semmit, stb.)

Mellesleg én kapok ösztöndíjat is, szóval az is segít. Meg vagy egy magántanítványom, ami még azért belefér az időmbe.

2011. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

21:29

Az első vagyok és egyetértek. A jegyzetvásárlást azért nem említettem, mivel azt nálunk könyvtárból is lehet kölcsönözni. Pénz hiányában én nem vettem egy jegyzetet se, hanem kikölcsönöztem mindet. Ez is egy lehetőség.

2011. márc. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia! :D


Felírom azt, hogy hetente kb. mennyit költök:

- napi bevásárlás (alapvető élelmiszerek, péksütemények, néhány édesség, esetenként alapanyag egyszerű kajákhoz): 500-700 ft

-hazautazás és visszautazás: 1200 ft


Havi kiadások:

-helyi kombinált bérlet: 3200 ft

-kollégium: 15000 ft


Alkalmi kiadások is felmerülnek ugye, ilyen lehet mondjuk a havonta vásárolt tisztítószer, esetlegesen a ruha, vagy mindig mikor valami elfogy, tönkremegy, például egy lapát és egy kefe, vagy mosogatószer, vagy valami, de akivel közösen laksz vagy felezitek a költségeket, vagy pedig egyszer te veszel, másszor pedig ő...


20/F


Tankönyvek, jegyzetek fénymásoltak vannak, füzetek helyett lapokat használok, valamivel olcsóbban jövök ki, átlag 20000 forint egy félév megkezdése, hogyha mindent beleszámolok.

-

2011. márc. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez eléggé szakfüggő.

Nekem:

Saját lakásba lakok a testvéremmel, így bérleti díjat nem kell fizetnünk.

Megmondom őszintén, nem tudom mennyi a rezsi, mert a szüleim fizetik.

A kaját a fagyasztóból szoktuk megoldani, vagy elmegyünk vhova kajálni (egy menü 700 forint körül van), néha főzök. Mondjuk számolhatunk rá napi 1500 forintot, és akkor abban benne van egy ebéd, meg pár zsemle, felvágott stb.

A tömegközlekedésre a bérletet a suli adja.

A hazautazás (és visszautazás) havi 2-4x 640 forint.

Néha elmegyek bulizni, de általában nem szoktam 2000 forintnál többet költeni (vmikor még annyit se).

A tankönyveim/jegyzeteim viszont marha sokba kerülnek:( Az orvosi könyvek sajna 10 ezertől kezdődnek, és szükségem van jó pár darabra...

De amit tudok, azt megoldom a fénymásolóból vagy a könyvtárból.

Dolgozni sajna esélytelen suli mellett, így a szüleim mellett max az ösztöndíjamra támaszkodhatok, ami havi 19 ezer forint.

2011. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!