Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hülye vagyok, ha...

Szerintetek hülye vagyok, ha elmegyek rendőrnek?

Figyelt kérdés
16/L,gimnazista,3 év múlva esedékes az érettségi.Csak a véleményetekre lennék kíváncsi.
2011. okt. 29. 21:12
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
miért lennél hülye? ha ez az amit csinálni akarsz akkor csináld nyugodtan és ne törődj vele ki mit gondol! ha meg még nem vagy biztos benne van időd még gondolkodni bőven:)
2011. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy gondolom, hogyha ez a munka nem hagy ürességet az életedben, TÉNYLEG ez az, amit majd csinálni akarsz, akkor nem hülyeség. De ha csak azért hogy ezt is kipróbáld, nem érdemes. hogyha valóban érdekel, akkor javaslom a Than Károly gimit, mert ott van rendőr tagozat :) és ott belekóstolhatsz valamilyen szinten :)) de tudnod kell, hogy nem az amit a filmekbe látsz, hogy minden második nap van egy akció, és tök durva, embereket hallgatsz ki, stb... Nagyon unalmas lesz ha erre számítasz: sok papírmunka, járkálsz mondjuk az ötödik kerületben, vagy állsz valahol és méred az autósok sebességét, szóval nem annyira pörgős mint amiket látsz. De talán néhány olyan is becsúszik, ám nem sűrűn :))
2011. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
ne haragudj de hülye vagy.fizetés az nulla,darabszámban leszel a rendörségnél,odahelyeznek ahol hiány van.csak úgy lehet megélni belöle ha korrupt vagy.
2011. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ma még távolinak tűnik, de arra is gondolj, hogy lehet összeegyeztetni ezt a munkát a családdal. Mondjuk van férjed és két gyereked, te meg esetleg 3 műszakban dolgozol. A férjednek van egy jó munkahelye, a gyerekeknek baráti köre, téged meg esetleg átvezényelnek egy másik városba. Bár lehet, hogy a családosokra valamilyen szinten tekintettel vannak. Érdeklődj!
2011. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ha újra születnék és mindent előröl kezdhetnék, akkor csak rendőrnek mennék!! Nem azért, mert korrupt akarnék lenni.

Azért egy rendőr fizetése megvan minimum 100.000,- És ami a lényeg, ha 19 évesen munkába állsz (persze, mellette munka mellett elvégezheted a rendőrtiszti főiskolát és akkor nem kell az utcán lenned) és ha nem tolják ki a szolgálati időt 30 évre, akkor 44 évesen nyugdíjba mehetsz.! Havi 100.000,- fogsz kapni 44 évesen! Akkor még tök fiatal vagy! ( persze, ha minden jól megy...)

2011. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2011. okt. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ha eléggé elhivatott vagy, akkor hajrá! De kemény lesz, azt garantálom!! Nálunk a női tanárok is rendőrök voltak, némelyikük boldog családi életet él... ha a pasi szeret, tuti nem fog otthagyni emiatt! Az osztályomban van 3 lány, nah meg a suliban is van egy pár, eddig még nem panaszkodnak :P. De az igaz, hogy tényleg tudni kell, hogy mit vállalsz! A fizetés ahhoz képest, amit "csinálni" kell kevés. Ez tény. Az viszont egy másik tény, hogy biztos munkahely :), valamint ha képezteted magad, akkor a fizetés is növekszik.Egyetemre szeretnél menni, vagy Rendészeti Szakközépbe? Igazából tökmind1, mindkettőbe hajtani kell, szellemileg, és fizikailag egyaránt! Eleinte nekem nagyon fura volt ott a légkör, holott tudtam, hogy a Rendőrség félkatonai szervezet :) Pl ha bemész a terembe, nem úgy kell bemenned mint középsuliban, hogy bejössz, köszönsz a tanárnak azt kész. Köszönsz,

"(...Törzsörmester, Zászlós, Törzszászlós, Hadnagy, Főhadnagy, Százados, Alezredes, Ezredes,stb...Úr/Asszony)tanár megszólítása.....(neved) tanuló engedély kérek a terembe belépni, és a foglalkozáson részt venni!"

Megadja az engedélyt, bejössz, leülsz, ennyi. :). Ha elmész a tanárod előtt iskolán belül, nem úgy, mint középsuliban, hogy jó napot Tanárnő/Úr, hanem tisztelegsz.

Has hetes vagy, jelenteni sem úgy kell, ahogy középsuliban megszoktad.

Bejön a tanár,tisztelegsz, jelentessz. Jelen esetben ofőmnek pl:

"-Főhadnagy Úrnak tisztelettel jelentem, az osztály létszáma...stb"

Néha kicsit dühös voltam rájuk, egyzser elfelejtettem tisztelegni, aztán megkaptam a magamét...XD.

Csak akkor menj oda, ha tudod h. mit vállalsz :)

jó dolgok: Megtanítanak megvédeni magad, kitartást vernek beléd, ÖNBIZALMAD MEGNÖVEKEDIK, a társaság nálunk nagyon jó miután összeszoktunk :P

Na meg észre lehet venni, hogy amelyik állampolgár tiszteli a rendőröket, azok tisztelik, pont.

Amelyik nem, az a hátunk mögött szid minket, de ezt meg kell tanulni elengedni a füled mellett.



Am. miért szeretnél rendőr lenni, mi motivál??

2011. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19/F, előző voltam.
2011. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ja igen.. RTF-re szeretnél menni,vagy RSZKI-ba?


[link]


[link]


[link]


[link]



[link]



Amúgy van, mikor negatív értelemben csalódom a suliban,van mikor pozitív értelemben... Amúgy engem az motivált főleg, hogy más embereken segítsek.

2011. okt. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igazából furcsán hangozhat,de mindig egy ilyen szigorúan ellenőrzött,fegyveres testülethez akartam tartozni (pedig nőies vagyok,vékony,semmi fiús nincs bennem ;) )

Köszönöm a válaszodat és a linkeket. (: A Körmendi Rendészeti Szakközépbe szeretnék menni,a lakhelyem szempontjából jobb mint Pest,meg amúgy is meg szeretnék küzdeni a rendfokozatomért ;) Nekem közrenden kívül nekem más szóba sem jöhet,nem tudnék mást csinálni.

2011. okt. 31. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!