Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Károli, Pázmány, ELTE jogi...

Károli, Pázmány, ELTE jogi karosok, segitenétek?

Figyelt kérdés
Ha esetleg idetévedne egy hallgató valamelyik fent említett karról,leírná az arról alkotott őszinte véleményét,tapasztalatait? Milyenek a tanárok,előadások,mennyire nézik a jelenléti ívet,csoporttársak etc. Döntenem kell,de egyelőre még nem tudok,ezért kérem a segítségeteket. Előre is köszi!

2011. okt. 30. 12:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Holnap megyek a Károli nyílt napra,remélem meggyőznek. Az ELTE-re semmiképpen sem szeretnék menni,nem szerettem a túlsztárolt dolgokat (NIKE cipőm se volt még soha) pluszban mindig minden bírótól azt hallottam,hogy tudás szintjén mindenhol ugyanazt kapod,elsajátítani neked kell(bár általánosságban kijelenthető,hogy a Pázmányosok felkészültebbek-legalábbis azok szerint a bírók szerint,akiknek épp vannak fogalmazóik),ez nem egyetemfüggő :) A Pázmány csak azért lenne jó,mert anya is ott végzett a jogon,és ez milyen jól néz már ki,hogy anya-fia ugyanott (tudom hülyeség,de mégis...:D),a másik pedig hogy teljesen más a felfogása mint a többi jogi karnak (több jogi tárgyat oktatnak kötelezően pölö)...de nem tudom...azt megköszönném kedves előző válaszoló,ha az ELTE-s ismerősödet megkérdeznéd,hogy milyen az intézményi légkör (diákok,professzorok) ha bukott,akkor az mennyire volt reális (tehát mennyi volt belőle a tanár szemétsége),szeret-e oda járni (ez nekem nagyon fontos)...meg esetleg ami eszedbe jut és Én elfeledkeztem róla:)...megköszönném! Üdv!
2011. dec. 8. 16:52
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

szia! előző vagyok. az ELTE jogos ismerősöm nagyon szorgalmas, tanulós, igaz van olyan, hogy leblokkol, de ez inkább írásbelin fordul elő. szóbelin már olyan is volt, hogy elsírta magát utána, annyira megalázva érezte magát :( bukás nagyon kevés volt, de biztos vagyok benne, hogy nem az ő nemtörődömsége miatt. vagy szemét a tanár, vagy az előbb említett leblokkolás. egyébként maguk a diáktársak jófejek (voltak), legalábbis az ő évfolyamán.. de mivel már nem most volt elsőéves, ezt nem tudom megmondani, hogy a mostaniak milyenek. szerintem ezt évfolyam válogatja. a társaságot szerette, odajárni annyira nem, bár ezt csak azért, mert közben jött rá, hogy nem is igazán ezt akarja csinálni. meg hát a tanárok se voltak a legjobb arcok. szóval én még mindig a pázmányt tudnám ajánlani.

milyen volt a károlis nyílt nap?

2011. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Engem nagyon meggyőzött,és a mintatantervét böngészve is talán ez áll hozzám a legközelebb (nagyon sok minden érdekel,és a károli ájk-on tanulhatnék közgázt,retorikát, politológiát,filozófiát etc.-ezeket a tárgyakat eddig eggyütt még nem láttam egyik jogi mintatantervben),mivel engem színtisztán a jog érdekel (édesanyám bírónő,10 éve más sem lebeg a szemem előtt :) ) így valószínüleg mindenhol ugyanannyit tanulnék. Ami még jó (valszeg ez csk nekem előny) hogy a kre-n kevés a szeminárium,ami azért jó,mert én az a fajta tanuló vagyok,aki nem a tanártól tanul,hanem magától...:) azt meg tudod mondani,hogy a szabadon választható tárgyakat bármelyik karról lehet választani? Mert van olyan,hogy köt.választható társ.tudományi tárgyak,és hogy szabadon válsztható tárgyak. Nálad hogy van ez?

Am köszi,hogy segítesz :)

2011. dec. 12. 09:59
 14/17 anonim ***** válasza:
hát azt sajnos nem tudom, hogy más karokról lehet-e szabadon választhatót felvenni. bár az ELTE-n van olyan ismerősöm, aki megoldotta... szerintem nézd meg a tanulmányi és vizsgaszabályzatot a KRE-ÁJK honlapján (www.kre.hu/portal/index.php/a-hivatal/szabalyzatok.html?download=70%3Aszmsz-iii.-hallgati-kvetelmnyrendszer-tvsz-korrektrval-elltva-2011.08.01.), és ha onnan se derül ki, akkor hívd fel a TO-t. hajrá a felvételihez :)
2011. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Remélem (ha ide jelentkeztél hozzánk), sikeres lesz a felvételid a Károlira :) Szerintem jó választás, mivel a családias hangulaton kívül remek oktatóink vannak, és ha valamit nem értesz, azt a szemináriumokon úgyis megfogod érteni. Az első év nagyon kemény lesz, arra majd számíts, de ha azt túlélted, akkor már könnyebben fog menni a többi vizsgaidőszak (mondjuk a harmadik, negyedik év is elég húzós). Ami elég szar a suliban, az a karrier iroda, ami közös a pázmányéval, és a vezetőség sem az igazi.


Egyébként ez hülyeség, hogy ELTE diplomával könnyebben el tudsz helyezkedni, ez csak egy urban legend :D Jogi területen leszarják nagy ívben, hogy hol végeztél, ami számít, az a szakmai gyakorlat, pár helyen még megnézik, hogy milyen minősítést kaptál a diplomádra (az ilyen helyeken minimum cum laude-s diplomádnak kell lennie). Ja, és a legeslegfontosabb; protekció! Bár ahogy olvastam a válaszaidat, neked azzal nem lesz gondod :)



Sok sikert az érettségihez és a felvételihez! :)

2012. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
A kevés szeminárium egyáltalán nem erény..lehetsz te akármilyen szorgalmas, a nagy anyagmennyiség miatt elkerülhetetlen a tanári segítség, azt meg csak szemináriumon kapsz esetleg..jobb helyeken... a Károlin meg igenis, nem éri meg 5 évet "elpazarolni"..
2012. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
75%

Bár a kérdés gondolom már lefutott ügy, mivel véget értek a felvételik, de egy gondolatot szeretnék hozzáfűzni. Illetve talán kettőt. Én jelenleg a Károlira járok, és megérte váltanom annak idején. Pályafutásomat joghallgatóként magam is a Pázmányon kezdtem. Nekem is végzett ott ügyész ismerősöm, ezért is gondoltam, hogy oda mennék magam is. Korábban azt mondták, hogy az ELTE jogi karán és Pécsen elit képzés folyik, hát nagyjából már a Pázmányon is így megy. Én sem nem éreztem jól magam, sem nem értettem, hogyan mondhajták és hangoztathatják mindenhol azt, hogy keresztény szellemiségű oktatás, mikor ehhez max. annyi köze volt az egyetemnek, hogy kötelező jelleggel kellett katolikus kánonjogot tanulni. A tanárok hozzáállása már teljesen más tészta volt, mondhatni, hogy a keresztény szellemiséghez köze nem volt, egy pillanatig sem! 2 év elvégzése után - ebben rengeteg szenvedés, mert bár Római jogból 4-es lettem, polgári jogból minduntalan be akarták bizonyítani, hogy hülye vagyok az egész témához - döntöttem úgy, hogy váltok.

A Károli jó döntés volt. A tanárok NAGYON normálisak. A tananyag itt is annyi, mint előtte a Pázmányon volt, de valahogy a tanárok hozzáállása másabb az egészhez. Nem is tudom, azt nézik mit tudsz és megpróbálják kisajtolni belőled a tudást. Ha nem tudsz, akkor itt is egyest kapsz, mint máshol, de ha a tudás benned van, a legtöbb tanár ki fogja hozni belőled. Nem is tudom, de önbizalmat is ad, főleg azoknak, akiknek ebből kevés van. Nekem ezzel sosem volt gondom, de volt már, hogy elbizonytalanodtam és a tanár ahelyett, hogy "bevitt volna az erdőbe", rávezetett arra a válaszra, ami amúgy is a nyelvem hegyén volt. Az egész tanári kar hozzáállása más. Ugyan annyit tanulok itt is, mint korábban a PPKE-n, de míg ott 2-3 osztályzatokat kaptam (mert a tanár arra inkább volt kíváncsi mit nem tudok), addig itt a tudásom több esetben is jelest ért...

Persze azzal, hogy csak az ELTE és a PPKE kapott államilag finanszírozott helyeket, azzal sok kérdés dőlt el, és ez különösen sajnálatos!

2012. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!