Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki aki az ELTÉ-re szeretne...

Valaki aki az ELTÉ-re szeretne menni jövőre?

Figyelt kérdés
írjatok... jó lenne, ha ismernék is vkit :))
2011. okt. 20. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehet,hogy jelentkezem egyetemre,és akkor megjelölöm.Milyen szakra mennél?
2011. okt. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
TTK földtudományi :)
2011. okt. 20. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom a földtudományin mennyire durva a matek, de azért készülj fel lélekben, hogy lehet hogy nagyon nehéz lesz. Megnéztem amúgy a tantárgyakat, és matek mellett sok fizika is van, meg táblázatkezelés, matekból vektorszámítás, valószínűség számítás. Amúgy most nem elrettenteni akarlak, mert az utóbbi pár évben (az egyetem is tanul ugye a hibájából) bevezettek úgynevezett felzárkóztató kritérium tantárgyakat, ahol a középsulis ismereteket pótolják be, és van ilyen fizikából is, meg matekból is a szakon.
2011. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

jaa hát valahogy csak meg birkózom vele, muszáj lesz :):D

a felzárkóztató meg valóban jó dolog :))

és köszi a kommentet :D

2011. okt. 20. 21:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Csak csendesen mondom, hogy a felzárkóztató nem az egyetem hibája, hanem kényszere. Mióta nincs felvételi, olyan sok gyenge ember áramlik oda, hogy az katasztrófa. Azért vezették be, mert az első zh-kon szokott kiderülni, hogy sokan a törtekhez, gyökökhöz sem konyítanak, amiért ugye általánosban is bukás jár.


Kényszerből vezették be az egyetemeken az un. nulladik zh-t, ahol nagyjából kiderül az elsőévesek tudásszintje. A nagyon gyengéknek kötelező, a közepeseknek ajánlott az a bizonyos felzárkóztató, amely a középiskolai anyagot veszi át újra tömören. Amíg ebből nincs eredményes vizsga(zárthelyi), addig bizonyos alaptárgyak nem vehetők fel.

2011. okt. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

értem, hát matekból 3as vagyok, nem tudom remélem menni fog :)

esetleg még valaki aki oda jelentkezne?:D

2011. okt. 21. 12:58
 7/11 anonim ***** válasza:
első vagyok,én földrajzra és/vagy portugálra szeretnék jelentkezni.
2011. okt. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ja értem :) nembaj azért megadod pl msned?:D beszélgetni..:)

írd meg ide, ha gondolod: oblavan@gmail.com

2011. okt. 21. 13:23
 9/11 anonim ***** válasza:

"jaa hát valahogy csak meg birkózom vele, muszáj lesz"

Na ez az egyik lehető legrosszabb hozzáállás. Azért, mert valami muszáj lesz, egyáltalán nem biztos, hogy fog is menni.


Amúgy 9:31 Én nem azt mondtam, hogy a felzárkóztató a hibája, hanem hogy az volt a hiba, hogy eddig nem tartottak ilyen kurzusokat.

2011. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen igen.. akkor úgy mondom minden tőlem telhetőt megteszek, de remélem menni fog azért :)
2011. okt. 21. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!