Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves orvosisok, fogorvosis...

Elsőéves orvosisok, fogorvosisok, ti hogy bírjátok a hajtást?

Figyelt kérdés

Nem borultatok még ki? Mert én egyre többször, egyre gyakrabban bőgök, egyszerűen nem bírom ezt a stresszt. :(

Pedig valahogy ki kell bírnom, mert nagyon-nagyon szeretnék orvos lenni... Nem tudtok valami praktikát?

Alapból nem érzem magamon, hogy annyira stresszes lennék, de közben meg egyfolytában émelygek, hányingerem van, képtelen vagyok koncentrálni, állandóan aludnék.


2011. okt. 31. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de a másodév sokkal-sokkal nehezebb lesz...

SOTE/FOK/IV.

2011. okt. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha SOTEs vagy: A NETben biztos láttad az előadókhoz vezető lépcső oldalán a Magatartástudományi Intézet hirdetését, ahol stresszkezelési tréningre hívják azokat, akik nehezebben emésztik meg azt, hogy a középiskola szintjét maguk mögött kell hagyják, ha boldogulni szeretnének. Mindenképp érdemes elmenned, 1. az esetleges egészségkárosodást kivédendő, 2. a másodév tényleg sokkal nehezebb lesz. Jobb lenne, ha megtanulnád kezelni addigra a stressz-szituációkat, emellett a későbbi években és vizsgán is jó jön majd.


Ha nem SOTEs vagy, akkor kérdezz utána az egyetemeden, biztos tartanak ilyet.

SOTE/FOK/IV.

2011. okt. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hanyadéves vagy? Hova jársz? Pontosabban mi az, ami gondot okoz, stresszessé tesz? Ha kicsit bővebben írsz a problémádról, talán jobban tudok segíteni.

De úgy általánosságban ezeket tudom mondani/javasolni:

- Mindig hagyj időt magadnak a kikapcsolódásra. Keress vmi olyan elfoglaltságot, ami számodra pihentető (pl.sport, énekkar). Nem lehet mindig csak a tanulással foglalkozni, mert kikészít.

- Legyen időd a barátaidra. Menj el velük szórakozni, üljetek be két óra között egy kávéra, beszéld meg velük a problémáid. Nagyon sokat segít, ha az ember ki tudja önteni a lelkét vkinek.

- Ahogy már más is írta, az egyetemeken ált. vannak ilyen segítő csoportok. Ne szégyelld a problémáid, nyugodtan keresd fel őket. Biztosan más is került már ilyen helyzetbe, tudnak tanácsot adni, és akár nagyon jó barátokat is szerezhetsz.

- Ha vlami nem megy (pl. gondod akad egy tárggyal), akkor ne emészd magad rajta, hanem kérj segítséget olyantól, akinek jobban megy. Persze jobb, ha az ember magtól jön rá a dolgokra, de attól nem leszel semmivel kevesebb, ha vki segít egy kisit.

- Próbáld meg legyőzni a maximalizmusod. Nagyon sok embernek az jelent problémát, hogy egyszerűen túl jól akar teljesíteni. Persze, jó, ha megteszel minden tőled telhetőt, de tudomásul kell venni, hogy egyetemen már nm csak rajtad múlik a jegyed. Lehet, hogy éppen szar napja van a tanárnak és rosszabb jegyet kapsz, mint amilyet érdelemnél, de nem szabad összeroppanni emiatt.

- Ne hallgass a károgásra. Sokszor előfordult már velem, hogy nem is a vizsga miatt stresszeltem, hanem a tanár miatt, mert iszonyatosan rosszakat hallottam róla. Már akkor be voltam szarva, mikor kiderült, hogy hozzá kerülök.Hát persze, hogy ilyenkor az ember még azt is elfejeti, amit megtanult.... Utána meg kiderült, hogy egyáltalán nem is volt szemét a tanár, sőt, kifejezetten segítőkész és kedves volt.Kár volt annyira félni tőle.

Szóval nm kell hinni a pletykáknak:)


Egyébként ha szeretnél néha vkivel beszélgetni, nyugodtan írj egy e-mailt és megadom az msn címem, hátha lelket tudok önteni beléd a rosszabb napokon:)

2011. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is így voltam nagyon sokáig, úgy gondolom, hogy sikerült megoldanom. Ha van kedved, beszélgethetünk, szívesen adok tanácsokat.
2012. jan. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!