Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Te hogy tanulsz? (módszerek)

Te hogy tanulsz? (módszerek)

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Hazajövök suliból, eszek akkor 1 órát pihenek, vagy gépezek vagy szundikálok, aztán neki látok a tanulásnak. Amiknél írásbeli házi van azokkal kezdem, matek, magyar, angol, meg esetleg infó ha van beadandó lecke, ha ezzel végeztem akkor jön a szóbeli tanulás. Először átmegyek az adott anyagrészből amire kell tanulni, majd ha nem értek valamit akkor a neten utána nézek a dolgoknak, azt leírom és úgy megtanulom az anyagot. Nálam a tanulás jobb estben 1 óra időt vesz igénybe, de van amikor még 2 óra alatt sem végzek.
2011. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hazajövök a suliból, eszem, és olyan 1-1,5 óra pihenés (gépezés, vagy csak úgy "lenni") után rászánom magam a tanulásra.

Először az írásbelit csinálom meg (matek), majd a szóbelit. Leírom egy lapra a tantárgyakat, majd melléírom, hogy mit kell belőle tanulni, aztán sorrendbe állítom őket :D.

A szóbelinél elolvasom az anyagot, kinyitom a füzetemet, meg a könyvemet, és egy lapra csinálok belőlük jegyzetet, ezt háromszor négyszer fölmondom. A számítógépemen van egy "leckék" című mappám, ahol ott van az összes tantárgy, és oda beírom a már megtanult jegyzeteimet magamtól.

Remélem érthető :D. Amúgy nekem ez bejött, négyes-ötös (inkább ötös) vagyok. :)

2011. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!