Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti támogatnátok a gyermeketeket?

Ti támogatnátok a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
A lányom 11. osztályos. Nagyon okos, intelligens, tájékozott lány, de nem érdekli a tanulás. Keveset tanul, az átlaga körülbelül 3,5 között van. Utál olyat tanulni, amire nincs szüksége, nem érdekli. Nem akar felsőoktatásba (főiskola, egyetem) menni, érettségit szeretne, nyelveket tanulni, több OKJ tanfolyamot elvégezni. Ilyenkor mi a teendő? Ordibálás, és a " már pedig igen is tanulsz, mert azt mondtam" elv alkalmazása, vagy a támogatás, hogy azt csinálja, amit szeretne, de azért legyen egy normális érettségije ? ( Ezt tényleg szeretné, mert az angol, magyar, informatika, matek, töri tantárgyakat ő is alapvetőnek gondolja, ezek közül a magyar és angol kifejezetten érdekli, szereti őket.) Ti melyik utat választanátok? Köszönöm előre is!
2011. nov. 16. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges erőltetni, ha nem akar.
2011. nov. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az érettségit mindenképp csinálja meg, és utána szerintem hagyjad, hadd csináljon egy OKJés képzést, mert utána még simán mehet egyetemre(sőt akár plusz pontot is kaphat a képzésért), ha úgy dönt.

De vannak úgynevezett felsőfokú szakképzések is, amik ált. 2 évesek és egyetemeken oktatják őket. A képzés végén nem diplomát kap,hanem szakmát, ugyanakkor belekóstolhat az egyetemi életbe és lehet, hogy megtetszik neki, és folytatja a tanulást alapképzésen.

bővebben:

[link]

[link]

2011. nov. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább támogasd. Nem fog az jól elsülni, ha ráerőltetsz olyat, amit ő nem szeretne. Tegyük fel , elmegy egyetemre. És ott mi lesz vele? Azért egy egyetemista így vagy úgy de több szabadságot engedhet meg magának, ott nem tudod majd úgy ellenőrizni a tanulmányait, mint egy középsuliban és simán kibukhat. Inkább akkor legyen szakmája, ami egyébként nem egy rossz döntés, mert egy jó szakma választása több diplomával is felérhet, főleg manapság, amikor már a diplomás emberek nem találnak munkát, de hiány van jó szakemberből. Támogasd, hogy legyen jó érettségije, tanuljon nyelveket és legyen szakmája. Még úgy is dönthet később, hogy elmegy egyetemre, nem kell azt elsietni.
2011. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így gondolom, hadd csinálja, amit szeretne, aztán hátha megjön a kedve főiskolához/egyetemhez, 30 évesen sem késő. De engem az sem tenne csalódottá, ha soha nem szerezne diplomát. Mindössze azért tettem fel a kérdést, mert édesanyám engem hibáztat, hogy rossz anya vagyok, miért nem figyelek oda rá, mi lesz így belőle... mindig is azt akarta, hogy menjen egyeteremre.
2011. nov. 17. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, inkább támogasd.

1. Ha csak erőltetted csak rosszabodik a kapcsolatotok /feszültebb lesz/

2. Ha nem akarja akkor úgy se fogja


Sajnos nálunk sokáig ment az erőltetés tanulás terén hogy elitt helyre kerüljek /aztán nem vettek fel/ aztán sokáig úgy voltam hogy menjek csak át -éreztem hogy hol elég, ő is érzi hogy mi az elég neki- és feleslegesnek éreztem az egész tanulást így utána.

Azóta úgy vannak velem szüleim /mert előtte ők erőltették a tanulást/ hogy úgy se hallgatok rájuk, akkor rám hagyják. Majd tudni fogom hogy mikor mennyit akarok tanulni, ha megbukuk nem nekik szégyen hanem nekem... És így már egyáltalán nem erőlködnek.

17/l

2011. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!