Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Támogatnátok az orosz nyelv...

Támogatnátok az orosz nyelv tanítását általánosba? általános sulisok:örülnétek neki?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem támogatnám,középsuliban viszont feltenném a palettára angol,német,francia mellé.


orosz szakos

2011. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:)örülök hogy olyan valaki írt aki ért a témához.
2011. nov. 10. 20:39
 3/8 Pilsonis ***** válasza:
Általánosban elég egy nyelv is a gyerekeknek, ami legyen az angol. Fontos, hogy először azt tanulják meg valamilyen szinten. Utána viszont ahogy az előttem szóló is írta, érdemes lenne felvenni a középiskolában választható nyelvek mellé, mert lassan újfent van olyan hasznos mint egykoron volt.
2011. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban az angolt kellene szerintem tanítani csak, de azt úgy, hogy 8.-ra már használható tudás legyen. Nem tudom, hogy más iskolákban hogy van, de nálunk (és úgy általában az ismerőseimnél is) 9.-ben az addig tanult nyelvhez osztottak be minket, viszont elölről kezdtük az anyagot (szakközép). Ennek a helyére jöhetne egy új nyelv + valami szinten tartó angolból például.
2011. nov. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nyolcadikos vagyok:mi elsőtől tanuljuk.és tehetnénk nyelvvizsgát.
2011. nov. 11. 13:45
 6/8 A kérdező kommentje:
márminmt angolból
2011. nov. 11. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem taníthatnák már általános iskolában is, mármint úgy, hogy választhat lenne, mint pl. hogy az angolt tanuld vagy a németet (ezt asszem 4. osztályban kell eldönteni). De azért középiskolában is gazán taníthatnák, pl. nálunk gimiben itt van legalább 3 némettanár, aki orosz tanár is, és még sincs választható nyelvként.
2013. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én szlovákot tanultam !óvodától! kezdve, középszintű nyelvvizsgát tett az osztály közel fele 8. közepén (köztük én is). Mellette vittük az angolt is a szokásos 4. vagy 5. osztálytól. Páran közel álltak a felsőfokú nyelvvizsga szintjéhez is, de nem merték megkockáztatni.

Gimiben 2. nyelvként azt oroszt akartam tanulni, de a 180-200 diákból 6-an jelentkeztünk oroszra, így nem indult el a képzése a mi évfolyamunkban.

Most szeretnék nekikezdeni az orosznak, már van szótáram, 1-2 régi tankkönyv digitális formában. A kljucs 1-et még nem sikerült beszereznem, de rajta vagyok.


De hogy válaszoljak az eredeti feltett kérdésre, igen jó lett volna, ha már általános iskolában tanítottak volna az oroszt is. (2 évfolyammal felettünk még oktatták rendesen órai keretek között 3. nyelvként, valamiért a fölöttünk lévő évfolyam szülői leszavazták, nálunk meg már fel sem vetődött a kérdés...)

2014. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!