Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol talalok olyan programot...

Kati111 kérdése:

Hol talalok olyan programot ahol kisiskolasok tanulhatnak olvasni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Könyvek????
2011. nov. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is éppen ezt javasolnám. Programok nem mindig voltak, az emberek mégis olvasnak. Javasolnék olyan jellegű könyveket, ami olyasmivel foglalkozik, ami a te kisgyerekedet nagyon érdekli.

Én így kezdtem el tízévesen az angollal foglalkozni, mindenképpen tudni akartam, hogy a lemezborítón mit jelent az a szöveg. :D

Megjegyzem a jó olvasási sőt fogalmazási képesség leginkább a rengeteg olvasással fejleszthető.

2011. nov. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Négygyermekes apaként én is azt mondom, könyvek, újságok. Számítógéppel dolgozom, de magam sem javaslom, hogy azon tanuljon olvasni a gyerek. Játékosan lehet a betűket tanítani a kicsiknek, de olvasást segítő program nincs, az a gyakorlás. :-)

Ami még nagyon fontos, gyakorolni kell a nyomtatott és a kézzel írt szöveg olvasását is!

Persze olvasni mindent lehet, így akár a számítógépen megjelenített szövegeket is. (bár a szemnek nem tesz jót) Egy idő után a csemete rájön, tud olvasni, elkezdi élvezni, hogy megérti a feliratokat. Képesek mindenfélét felolvasni hangosan. Reklámok, cégtáblák, stb. :-)

A száraz, számára semmitmondó szövegek alapján nem fog megtanulni olvasni. Olyan könyv, újság kell, amelynek témája érdekli. Fontos, hogy lássa, haszna van a mindennapokban az olvasni tudásnak. Pl.: újságban eltudja olvasni, milyen mese, műsor lesz a tévében.

2011. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzaszolasokat.
2011. nov. 24. 09:00
 5/7 lorandkoma válasza:
xĐ lol minek ojan program xĐ tanisd meg olsasni
2011. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Manó olvasás
2011. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
lorandkoma meg a tobbi a tinito neni mmondta hogy nezzuznk ilyet,ugyhohgy aki kerdesre nem tud valaszolni akkor nem muszaj irni a bolondsag nem erdekel..mano olvasas köszi megnezem..
2011. dec. 4. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!