Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kismamák ingyen tanulhatnak...

A kismamák ingyen tanulhatnak a főiskolán?

Figyelt kérdés
2008. aug. 7. 20:33
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
63%
sajnos nem, max ha államilag finanszírozott nappalira járnak, de külön kedvezmény nincs nekünk. :(
2008. aug. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%

Miért kéne ingyen tanuljunk? - kérdi a kormány! Hisz természetesen,hogy, ha vissza szeretnénk menni majd dolgozni -az előző helyemen kiutálják az anyukákat, mert rájuk nem lehet számítani pld az éjszakába nyúló és hétvégi túlórákban - szóval a kisgyerekes anyákat tárt karokkal várják a munkáltatók....minek is kéne tanulniuk??? ha meg akarunk, akkor szépen fizessük ki a gyesből-gyedből, mint más ember aki adófizető és pénzt hoz a nép konyhájára! van amúgy levelező állami is, de persze oda is mindenki beadja a jelentkezést,kevés a férőhely, így nagy a szűrés...van viszont a +50pont---hát igen....köszönöm...a gond csak az, hogy amit én szeretnék tanulni, az nincs, csak az ország másik végén állami levelezőn, sőt nappali levelező is...azaz, nesze semmi fogd meg jól...hát...majd gyes után leszek munkanélküli és akkor fizethet nekem a kormány..végül is a segély kevesebb, mint ami a tandíjam lenne...ígyhát a kormány vállonveregetheti magát, hogy jó munkát végzett és megtakarított párszázezer ft-ot. Méghogy a nők támogatása motiválása arra, hogy babázzanak és így ne fogyjon a népesség! Ott tesznek keresztbe ahol csak tudnak.Eddig azért voltam rossz, mert nem szültem még és csak a tanulás és a bulizás érdekelt ( ezt olvastam valahol, nem így van, vki nyilatkozta, már nem emlékszem, hogy ki, hogy azért is fogy a magyar, mert a nők csak tanulni akarnak és szórakozni az első x évtizedükben)...most azért vagyok rossz, mert eltartatom magam az országgal..utána meg azért leszek rossz, mert lehet, hogy munkanélküli leszek.....magyarország

2008 ( lehet lepontozni nyugodtan, én a saját bőrömön tapasztalom, és így érzem)

2008. aug. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
21%
Márint, hogy nappali állami nem nappali levelező ...nem sokat aludta, bénásodom itt, mert éjjel sokat sír a babóka. :)
2008. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
9%
Ne is tanuljanak ingyen, de ne csak ők, hanam senki!!!
2008. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne tanuljon ingyen senki? Hogy anyuci és apuci kicsi porontyai tanulhassanak csak es legyenek a leendő főnökök a majdani munkahelyeken?
2008. aug. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
18%

Azért ne tanuljanak ingyen (vagyis az én adómból), mert a végzettek:

-60%-a nem is abban a szakmában helyezkedik el, amiben a diplomáját szerezte ( tele van az ország friss diplomásokkal, akik olyan szakmában helyezkednek el, ahová elég lenne egy szakmunkás bizonyítvány vagy egy technikusi végzettség)

-30%- a elhúzza a csíkot külföldre, és az itthon ingyen megszerzett tudását kint kamatoztatja (ha itthon dolgozna, talán az adóiból valamennyit vissza fizetne az államnak, amiért ingyen tanult!)


Marad 10%, akik talán nem mennek el külföldre és maradnak is a szakmájukban!!! Csak el kellene gondolkozni!

Ne az én adómból fizessék ki a kettessel, hármassal végigbukdácsoló egyetemista költségeit!!

2008. aug. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem hinném, hogy a tanuló kismamák 30%a külfökdre menne. És azt sem, hogy jókedvükből akarnának tanulni, ahelyett, hogy babáznának. Azért lenne szükséges - ha lenne rá pénzük-, hogy tanuljanak, mert az esetek nagy %ában, ha meglátja egy munkáltató, hogy kisgyerekes vagy, repül az önélet a kukába.....
2008. aug. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
18%
Nem csak a kismamákra értettem!
2008. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Megnéztem, azt írja a nagykönyv, ha a kismama beviszi az OEP-től vagy a MÁK-tól az igazolást a GYES, GYED, GYET stb-ről az igazolást akkor ingyen tanulhat. Akkor most mi az igazság???????????????
2008. aug. 10. 20:26
 10/30 A kérdező kommentje:

bocs,de ott nem volt dátum. Szóval 2006-tól ez megszünt.

Hát köszönjük szépen. A kisebbségnek meg jár minden, csak nem mindegy melyiknek!!!

2008. aug. 10. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!