Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, matek I. Analízi...

Egyetemisták, matek I. Analízis mérnökin hányadszorra sikerült nektek?

Figyelt kérdés
Ez az első félévem és kicsit gyors nekem a tempó és úgy érzem nem lesz meg a matek, ez nagyon gáz ? vagy azért van esélyem elvégezni ha csak következő félévben sikerül ? előre is köszönöm a válaszokat
2011. nov. 21. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
1
2011. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
87%

Helló!


A matekkal én is megszenvedtem, mint szerintem a hallgatók 80%-a.


A lényeg az, hogy FOLYAMATOSAN tanulj, még akkor is HA MÁR ÚGY ÉRZED, HOGY NEM FOG MENNI és a végsőkig tolni neki.

Ha nem megy egyedül, járj tanárhoz, minden órára készülj, ne csak vizsga/zh előtt, és meglátod, TELJESÍTHETŐ.


Toljad neki!


Hajrá! :)

2011. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi ez az utcsó adott egy kis lendületet :D Köszi :)
2011. nov. 26. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Én (még) nem vagyok egyetemista.Magántanárhoz járok.

Én is csak megerősíteni tudom az előttem szólót.Erőltetni kell keményen.Amikor már nem megy,minden összekavarodott a fejedben,akkor is ott kell maradni a feladat fölött.Olyankor megrémül az ember,azzal kezd foglalkozni,hogy ez nehéz neki,nem jut a végére,...stb.(Ezért aztán nem is érti.Mert nem a feladattal foglalkozik.)

Akkor fogadd el,hogy elfáradtál,legyél türelmesebb és kezdd előröl a feladatot,közben figyeldd magadban,mit nem értesz.Azt nevezd meg,ott állj meg és nézz utána.Ha megvan,akkor mehet így tovább.

Nekem mindig azt mondja a tanárom,hogy az alapképzés arról szól,hogy minél több embert szórjanak ki.

És Ő is mindig azt mondja,hogy meg lehet ezeket csinálni,csak tényleg akarni kell.Nagyon fontos a türelem is hozzá.

Szóval,tényleg ne aggódj,csak csináldd!

Viszont válaszolj nekem arra kérlek,hogy mi az,amit idáig vettetek.

Én is tartok a tempótól,nem tudom,mennyire gyors.

Azt tudom,hogy k.b 3 hónap alatt,heti egy alkalommal eljutottam a határozatlan integrálokig.

Amik voltak:Határérték számítás,Differenciál számítás(részletesebben az emelt szintnél)szélsőérték számítás,függvényanalízis,antideriválás.

2011. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a válaszodat, remélem sikerül nekem is összekapnom magam. Válaszolva a kérdésedre igen jól tudod tulajdonképpen 14 hét a szorgalmi időszak heti 2 alkalommal van előadás és 1 alkalommal van gyakorlat, nekem most nagyon gyorsnak tűnik a tempó, év elején átvettük a komplex számokat, majd határérték számítás, differenciál egyenletek, deriválás, teljes függvényvizsgálat és most integrálszámítás. A legnagyobb probléma az hogy minden típusból csak 1 feladatot csinál meg a tanár amely számomra általában kevés a megértéshez, szóval otthon sokat kell vele foglalkozni, év elejét kicsit elrontottam, de úgy érzem most már ráéreztem, de következő félévben tuti keresek egy magántanárt :)
2011. nov. 28. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!