Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki, hogy nem tudok főzni? 12/l

Ciki, hogy nem tudok főzni? 12/l

Figyelt kérdés

Én 12 éves vagyok és nem tudok főzni. Én ezt nagyon cikinek tartom, hogy a barátnőm azt mondta hogy ő szülinapi tortát készített az anyukájának és én meg hozzá se tudnák kezdeni. Egy dolgot viszont meg tudok csinálni, tojásrántotta. Jó nem rögtön a kaviárral szeretnék kezdeni, de nem tudtok valami módot, hogy tudnák fokozatosan megtanuli? Már a saját anyám is röhög és kigúnyol hogy nem tudok főzni.

Segítsetek


2011. nov. 24. 21:40
 1/7 anonim válasza:
nem :D én 20/L vagyok és nem tudok :D és nem is zavar :D majd ha eljön az ideje megtanulok :)
2011. nov. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csinálj édességeket, az hálás tevékenység. Palacsinta, pudding, piskóták, omlós tészták. Ha kicsit félresikerül, akkor is minden édes elfogy egy nap alatt.
2011. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12 évesen nem ciki.
2011. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a ciki,hogy anyukád kigúnyol,ahelyett,hogy tanítana téged. Vagy ő sem tud főzni,azért gúnyol téged?

Ebben a korban nagyon kevesen tudnak főzni,és ez nem ciki. Az viszont,hogy 20-25 évesen sem tudnak már az.

De ha nagyon megakarsz tanulni, a neten sok receptet találhatsz kezdőknek is.

2011. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
12 évesen egyáltalán nem ciki. manapság nem olyan nagy divat a főzés a fiatalok körében, mint régen. nagyon sokan nem tudnak főzni a tinédzserek közül. amúgy könnyű megtanulni. én 21 éves vagyok és nem tanultam még meg főzni, de volt már, hogy szakácskönyvből készítettem valamit, és egészen könnyen ment. csak követni kell a leírást.
2011. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A főzés nem ciki 12 évesen, a tudnák ciki.
2011. nov. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bumbi02 ***** válasza:

12 évesen nem ciki, van még időd megtanulni, szép fokozatosan, de én azt ajánlom hogy mire egyetemre mész, és elköltözöl otthonról albérletbe, vagy koleszba, tanulj meg főzni, egyrészt megkönnyíti az életed (sőt olcsóbban is kifogsz jönni ha tudsz főzni, és nem kell készkajákat venned), másrészt meg szerintem illik tudni főzni egy bizonyos kortól.. és nem biztos hogy 26 évesen kéne elkezdeni főzni tanulni...



amúgy meg, kezdd egyszerűbb kajákkal, én speciel sütikkel kezdtem, és onnan folytam át az egytál ételekhez, sima kevert tészták, piskóta, gyümölcstorta, kelt tészta (pizza már csak egy lépés..) kenyér... aztán rizsfőzés,tarhonyafőzés, krumplipüré, lecsó, főzelékek (krumpli,lencse,sárgaborsó) pörköltféleségek (marha,sertés,csirke + tokányok) , húsleves, zöldségleves, gyümölcslevesek (hideg-meleg), frissen sültek, töltött - panírozott - húsok...

egy két alapgyakorlatot megtanulni begyakorolni: rántás készítés, habarás, dinsztelés (ezek nagyon sok kajánál előjönnek)


A lényeg hogy egy kudarctól nem szabad feladni... Én 15 évesen kezdtem el főzés iránt érdeklődni, akkor még sütiket csinálgattam, meg pizzákat, nagyjából ilyen sorrendben tanultam meg főzni, mint ahogy leírtam, most meg már szakács vagyok, mert annyira megszerettem főzni hogy elmentem tanfolyamra is:)))


Ha kell segítség még akkor írj nyugodtan:)

2011. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!