Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez rossz hozzáállás? Nem...

Ez rossz hozzáállás? Nem tanulom, ami nem érdekel.

Figyelt kérdés

11.es vagyok. Az eddigi összesített átlagom 3,25. Fizika, matek, biosz, tesi mind mind kettes-hármas. Úgy állok ehhez az egész tanulásügyhöz, hogy csak az érettségi tantárgyakra koncentrálok: magyar 5, töri 5, angol 5. (tudom, a matek is érettségi tantárgy, de az sose ment)

Gimnazista vagyok.


2011. nov. 27. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a választott tárgyad? Továbbtanuláshoz nyilván nem elég a 4 kötelező érettségi tárgy, vagyis nagyrészt a választott számít. Talán pl a jogász, oda töri magyar nyelv bőven elég. Egyébként én is így vagyok ezzel, egyszerűen nem tudom megtanulni a magyart, a törit, kihullik a fejemből, matekből 4-5 vagyok HA tanulok, rendesen, házi stb, de ahhoz sincs kedvem, inkább azt tanulom amit szeretek a többiből elég a 2es érettségi, már úgyis csak a duplázással jövök ki jól...
2011. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Társadalomtudomány lesz a választottam, de azt csak jövőre kezdem el tanulni.
2011. nov. 27. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
ÉS hova mész továbbtanulni?
2011. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kommunikáció-és médiatudomány az álmom, de szinte esélytelen a bejutás. Irtó magas a ponthatár. :S Pszichológia is nagyon érdekel, de ott még magasabb, szóval az is veszett ügy. :S

Így most gondolkodom azon, hogy elvégzek majd egy ifjúságsegítő felsőfokú szakképzést, meg egy OKJ-s újságíró/fotóriporter tanfolyamot. Csak az a gáz, hogy egy szimpla papír nem ér fel egy diplomát. :/

2011. nov. 27. 18:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz hozzáállás! Próbálj meg rajta most változtatni, mert később iszonyúan fogsz szenvedni amikor a főnököd ki fog adni olyan munkát is, ami nem érdekel, és muszáj lesz megcsinálnod.
2011. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!