Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak ezzel az eredménnyel a tanulásra, illetve az életre?

Figyelt kérdés

21/F vagyok. Hát mind mindenkinek, nekem is vannak rossz döntések. Például középiskola megválasztása. Inkább ott kezdeném az egészet, hogy azon szerencsétlen milllió ember közé tartozom, akiknek sose voltak elképzeléseik. Nem tudtam, hogy mi akarok lenni, nem vonzott különösebben semmi (se orvos, se rendőr, se katonaság, kertész, se stb...). Úgy alakultak az eredményeim, hogy nem lett szakmám (egyébként az sem érdekelt). Most egy 2 éves OKJ-n vagyok, de semmit nem ér. Szó szerint! Idén pedig végzek is. hogy miért mentem rá? Azért, mert nem gondolkoztam, nem néztem szét és nem akartam menni fizetősre (oda felvettek volna), illetve így tetszett maga a szak, de a híradóba, cikkekbe, újságokba, meg mondják is, hogy nem ér semmit. Sajnos késő gondolkoztam, és mostmár mennék fizetősre, de van egy kis gubanc. Ugyanis úgy tolom magam előtt a pontokat, mint a dolgozó emberek a nyugdíjkorhatárt (értsd: minden évben emelnek a ponthatáron, de a érettségi eredményeim ugyanazok maradnak). Mint említettem mennék én már fizetősre is. Műszaki menedzser, néztem angol-történelem szakos tanár diplomát (anglisztika). Na az anglisztika... tegnap olvastam, hogy emelt angol érettségi kell hozzá. Ürüm az ürümbe, hogy németből érettségiztem anno. Van pár igen pénzes, befolyásos, magas pozíciójú ismerősünk, és ők is megmondták, hogy a mai világban a diploma olyan, mint anno az érettségi volt. És ma egy érettségi, az egy semmi. Mintha te kijártad volna az elemit vagy az ovodát. Van benne valami.


Érettségi eredményeim:

Magyar: 3 (3.osztály); 3 (4.osztály); 60% érettségi

Matek: 2 (3.osztály); 2 (4. osztály); 31% érettségi

Német: 3 (-II-); 3 (-II-); 42% érettségi

Biológia: 3(-II-); 4 (-II-); 50% érettségi

Történelem: 3 (-II-); 3 (-II-); 73% érettségi


Ezenkívül angol-t tanulok nyelviskolába és próbálok minél hamarabb nyelvvizsgázni középfokból. Remélem sikerül jövő tavasszal - amennyiben vagyok olyan szinten.


Hogy mik a terveim? Ha nem jön össze jövőre a felvételi (már csak egy évem van, utánna emelt szintű érettségitől kezdve, a kötelező nyelvvizsgán át, a félmilliós költségtérítésig minden lesz... esély az nulla!), akkor 1 évet dolgozok olyan helyen ahol keresek vagy 80 ezer - 100 ezret, amiből félrerakok 50 ezret (szülőkkel laknék, stb). 12x50 ezer (vagy időnként még többet is félrerakhatok), az elvileg 600.000 magyar kincstárjegy. És indulok külföldre. Amúgy is az álmom az, hogy lássak világot. Plussz életemben amerikát látni akarom. Szóval hollandia vagy anglia... talán valami közvetítő céggel (tudom, erre oda kell figyelni, mert átverhetnek keményen) vagy haverral/haverokkal kimegyek. Inkább megpróbálok odakint boldogulni. Ráadásul látok és tanulom is a nyelvet, minthogy itthon várjon rám a 60.000 forint és biztos nyomor. Most diák kiegészítésként egy hónapban 3-szor dolgozok egy gyárban 8 órában és tudom mi fán terem a dió.


Tehát ezzel az eredménnyel milyen tanulási lehetőségek vannak, és milyen élet várhat rám a szeretett hazámban (ami sajnos süllyed)?


U.i.: rövid történetem álljon példának azoknak a suhanc lurkóknak akik még érettségi előtt állnak vagy középiskola választás előtt állnak.


2011. dec. 18. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Soha sem késő, és úgy látszik, a fejed lágya is benőtt, szóval csak kitartás és akaraterő kérdése az egész. :)

Amúgy nehogy azt hidd, hogy Amerikában olyan jó! Igen, van egy gazdag középréteg, amit nekünk agyba-főbe mutogatnak, meg hogy mennyit keresnek, de bizony ott is nyomorognak az emberek, és semmi végzettséggel ott sem leszel több egy gyármunkásnál.

Attól ne félj, hogy az egyetemek ára megnő, mivel épp jövőre (2013?) lesz több a költségtérítéses hely és kevesebb az államilag támogatott, sőt, ha lesz elég jelentkező, akkor valószínűleg még olcsóbb is lesz talán. Viszont annak nagy az esélye hogy nőni fognak a pontszámok. Amúgy ha most tanulod az angolt és nagyon ráfekszel, elképzelhető hogy jövőre össze tudsz hozni egy emelt szintű érettségit, de akkor hajtanod kell. Egyébként nem is sokkal drágább egy érettségi, mint egy nyelvvizsga.

Ja és még valami: ha költségtérítésesre mész, jobb ha levelezőn végzed, mert akkor el tudsz menni mellette dolgozni. :)

2011. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még egy hozzátenni-való:

Ha világot akarsz látni, sok egyetemen van különféle külföldi program (Pl Erasmus), amikkel 1-1 félévet kint lehet tölteni külföldön. Szóval ez is egy lehetőség.

2011. dec. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nem amerikába élni. csak látni akarom életemben legalább egyszer :-) egyébként meg kincstárgyjegy az több mint itthon a gyárba.
2011. dec. 18. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!