Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek matek-fizika...

Hogyan lehetek matek-fizika tanár?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmész az egyetemre matek-fizika tanári szakra.
2009. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nem ilyen egyszerű már, épp ezért kérdeztem.
2009. máj. 19. 09:06
 3/8 anonim ***** válasza:

dehogynem! Jól tanulsz középsikolában, emelt szinten érettségizel matekból és fizikából, ennyi.

Vagy ha nem olyan sok pontod van, menj először tanítónak, majd utána tanárnak. Jah és nyelvvizsgázz előre, nézd meg mi a követelmény, mert felsőoktatásban 2 számolás között nem sok időd lesz :)

2009. máj. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Pedig de! Ilyen egyszerű... Jelentkezel az egyetemre matek szakra, reméljük, hogy felvesznek... :) Oda nem magasak a ponthatárok... Aztán ott az első év végén szakirányt kell választanod, hogy matematikus, vagy tanár szeretnél-e lenni... Ha tanár, akkor azt is el kell döntened, hogy mi legyen a 2. tárgy, amit tanítani szeretnél, neked már ez is megvan, hogy fizika. :) És akkor a 2. évtől már fizikás tantárgyaid is lesznek. :)


Sok sikert! :)


(Én is matek szakos vagyok. :P)

2009. máj. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előzőt annyival egészíteném ki, hogy jelentkezhetsz fizika majorra is, ez esetben fizika szakra kell beadnod a jelentkezésed, és egy év után felvételizhetsz matek minorra. Másodiktól lehet elkezdeni a pedagógiai tárgyakat, tanári képesítést azonban csak MSc képzésen kapsz, tehát csak öt év után lesz tanári diplomád.
2009. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Remélem olvasod a válaszomat, középiskolai, ált isk, szeretnél -e lenni, melyiket szereted jobban, milyen eredményeid vannak, hol tanulsz, hányadikos vagy?
2009. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kitűnő vagyok, közpiskolai tanár szeretnék lenni és az ELTE-re jelentkeztem.
2009. júl. 3. 14:19
 8/8 anonim válasza:

Az jó, ha kitűnő vagy, az is becsülendő, hogy tanár szeretnél lenni, végzős is vagy. Miért akarsz tanár lenni? Jól magyarázol, szeretsz gyerekekkel foglalkozni, stb? Milyen eredményeid vannak, mert rossz tanárokból már van elég, úgyhogy nem kell még eggyel több, bár a kitűnő bizonyitvány nem rossz belépő, de nem elég!

(szerintem) Fontos az, hogy milyen eredményeid voltak eddig ezekből a tárgyakból, meg persze, hogy melyiket szereted jobban, mert jelenleg úgy megy azt hiszem, hogy felvételizelpl. matematika bsc-re, aztán első év végén szakosodsz, utána pedig azzal a szakiránnyal tanulsz tovább, nálunk az SZTE-n legalábbis igy van, én is matekszakos vagyok. Tanár szerettem volna lenni, de lebszéltek róla, pl rossz kereset, de ez nem érdekelt, aztán, hogy több eszem van ennél, nagyon lenézik az egyetemen a leendő tanárokat( némi okkal), nem annyi a tudásuk, mint egy matematikusnak. Aztán, ha felvettedpl. a matekot és tanárt jelölöd be, akkor felveszed minorszaknak a fizikát, ezt a jelenlegi bsc-s rendszerben sokkal gyengébben tasnulod, mint a matekot, pl. egy évvel kevesebbet, stb. Régebben ugye ezeket egyszerere kellett felvenni. Ha van msn-ed, vegyél fel, emailcimem: karl21@freemail.hu, ma este kb 21-kor fenn leszek, aztán ottt még szivesen válaszolok, ha van kérdésed.

2009. júl. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!