Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? Félek és...

Tudnátok segíteni? Félek és elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés

A helyzet tehát hogy orvosira készülök. Már leérettségiztem, de tavaly nem jelentkeztem továbbtanulni (akkor is tudtam már, hogy orvosi a cél), mind1, hogy miért. Most OKJ-n vagyok, amúgy tetszik is.

Viszont ma kétségbeestem. Én magam sosem voltam egy nagy seggelős, általában utolsó pillanatban tanulok meg mindent, vagy szünetben stb, de így is jeles átlagot értem el.

Ma találkoztam egy barátnőmmel, őt úgy képzeljétek el, hogy a legkitűnőbb tanulók között is a legkitűnőbb, 0-24-ig tanul OKTV-zett, meg kitűnő bizonyítvány egész életében stb. Orvosira jár. Erre ma közli, hogy nem tudom melyik tárgyból bukott és a többi sem olyan fényes. Nem tanul kevésbé mint azelőtt. Tehát, ha neki ilyen nehezen megy, akkor én ott mit fogok csinálni? Elbizonytalanodtam. Ha be is jutok akkor sem biztos, hogy el fogom tudni végezni. Mindig is orvos szerettem volna lenni, de ilyen tárgyakat, mint biofizika meg hasonlók nem tudom, hogy fogom tudni megtanulni.


Gondolkodtam most azon is, hogy inkább először befejezem ezt a 2 éves szakmát (orvosi mellett nem fejezném be) és esetleg inkább gyógytornász szakra mennék az ETK-ra. Mit gondoltok? Kérlek segítsetek!


2012. jan. 3. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

szia

ha az az álmod, h orvos legyél, akkor tarts ki mellette és akkor nagy akaraterővel le tudod majd küzdeni az akadályokat. Az tényleg igaz, h baromi sokat kell tanulni, nekem másodéven pl. kb. semmi szabadidőm nem volt, a hétvégéket is végig kellet tanulni. Szóval azzal számolj, h rengeteg lemondással jár az egész, főleg az első 2 évben. Nehéz lesz, de ha nem próbálod meg, akkor lehet, h egész életedben bánni fogod. A biofizika meg nem olyan vészes, hidd el :)

2012. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :) és a többi évről mit tudsz mondani? azok esetleg könnyebbek vagy jobban hozzászokik az ember a 2. év után?
2012. jan. 3. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
utána már egyre lazább, ahogyan hallottam, most még csak 3mad éves vagyok. Ez az év már nekünk egy fokkal könnyebb, nem kell év közben olyan töménytelenül sokat tanulni, lehet néha lazítani is :)
2012. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én Szegedre járok, ott a 3. év a legnehezebb, de az első 2 sem túl laza. A többi már sokkal könnyebb, én most vagyok ötödéves. Rengeteg lemondással jár, de azért lehet mellette életed, és ha ez az álmod, ne mondj le róla. Én is nagyon féltem, de nem teljesíthetetlen. Jó végén kell megfogni a dolgokat, jó jegyzeteket venni, stb. Bele lehet jönni :)
2012. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szia! ugyanígy vagyok,mint te!:D:S bármint inkább hasonlóan,én idén érettségizem,de sajnos úgy érzem,hogy nem lesznek meg a pontjaim,és gondoltam hogy akk elmegyek OKJ-ra...te melyikre jársz? meg én is gondoltam a gyógytornászra...de közbe meg félek,h most hiába küszködök,h felvegyenek,nem fogom majd bírni,meg hogy olyan nehéz az anyag h nem tudom majd megtanulni..:S
2012. jan. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!