Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így a tanárok?

Miért viselkednek így a tanárok?

Figyelt kérdés

Én egy 16 éves gimnazista lány vagyok,4-5ös átlaggal, jeles magatartással.Tisztában vagyok vele,hogy sok diák nagyon szemtelen és sok mindent megengednek maguknak!De a saját tapasztalatom is,hogy nem csak azzal viselkednek lenézően bizonyos tanárok akik megérdemlik.Pl.a történelem tanárom mindenféle megalázó jelzőkkel illet mindenkit,pl ha krétapor van az asztalon akkor szellemileg visszamaradottnak ítéli a hetest,csak ezt durvábban fejezi ki.Vagy,egy másik példa:a tesitanár kigúnyolja azt akinek valami nehéz,sőt akinek betegsége van.Én asztmás vagyok,felmentett és ezért rendszeresen hallgatom a gúnyolódását.

Ezzel azt szerettem volna érzékeltetni hogy sok tanár emberszámba sem veszi a diákokat,és szerintem ugyanúgy kijár a tisztelet a diákoknak a tanároktól mint fordítva!


2009. máj. 22. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tanárnak nem tisztelnie kell a diákokat, hanem egyenlőnek tekintenie őket, morális értelemben. nem szabad tehát negatív diszkriminációban részesíteni őket, becsmérlő megjegyzéseket tenni..stb. a tanárod természetesen helytelenül jár el, hidd el, főiskolai-egyetemi tanárképzés keretében nem ezt tanították nekik.(én is tanár leszek). annyit tudtok tenni, hogy ha nagyon elfajul a tanár viselkedése gúnyolódásait illetően, ezt jelzitek az igazgató vagy a szülői munkaközösség felé.
2009. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem muszály hallgasd a becsmérlő, gúnyolódó szövegüket, szólj neki ha pl. te vagy a hetes, hogy nem tehetsz róla, mert ha az kedves oszt.társaid összekoszolják 5 percenként, te nem tisztogathatod...neked is kell idő pl. vmit átismételni, enni, stb.

Vagy ha elég bátor vagy (én biztos megtenném), ha legközelebb is "beszólnának", akkor felállnék, kimennék és felhívnám anyumat, hogy jöjjön be a suliba, mert gúnyolódnak, lenéztek a tanárok, miközben egyenlőként kéne kezeljenek...

Milyen dolog az, hogy asztmás vagy, és gúnyolódik a tesi tanár?! Én tuti szólnék valakinek, mert nem jókedvükből mentettek fel, vagy nem díszből ülsz ott tesi órán...Gondolom te is tornáznál, ha nem lennél beteg...

Remélem megoldódik a problémád, szólj valakinek! Sok sikert!

2009. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Szóltunk már és semmi eredménye nem volt.Én csak a saját példámat írtam le de nem csak velem csinálják.Hát ez van..:S
2009. máj. 22. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a tanárok közt vannak ilyenek. Egyszerűen vannak ilyen emberek, akik szeretnek másokon gúnyolódni. Szerintem azért, hogy önmaguk nagyságát, kiválóságát bizonyítsák. Én az egyik főnökömnél találkoztam ilyen magatartással. És hiába mondtam meg neki (meg mertem mondani), egyszerűen nem vette a lapot. Reménytelen eset. De szerintem azért megéri kiállni magatokért, mert ehhez nincs joga, és legalább tudja, hogy nem jön be a stílusa. Hátha észbekap.
2009. máj. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen,mert sok embernek elmondtam,és volt aki azt mondta hogy ő a tanár és neki joga van hozzá,de szerintem nagyon nincs...
2009. máj. 23. 16:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ez ellen gimiben volt jó módszerünk,mi is hasonló mód lenéztük őket és ennek hangot is adtunk.Tudtuk,hogy nem tetszik nekik,de nekünk sem az,hogy csak azért mert a gimnázium némely osztálya debil,azért mi is azok legyünk a szemükben.Mellesleg a főiskola sem különb,múlkor a matek tanár (levelezősöknek,vannak 50 évesek is köztünk),beszól egy ilyet,hogy ő nem alacsonyodik le hozzánk.Mondanom sem kell,hogy 200ból 100an tuti kimentek...
2009. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Sok szempont van itt:

1. a tanár szakmailag szocializálódott, amikor gyerek volt. Mondjuk vele is így bántak, ilyen minták épültek bele és lassan tanul.

2. Testnevelő, önmagával is kemény, másoktól is ezt várja el. A sportolók sokszor használják a "csak az jöjjön, aki bírja" morált. Ha sikerre kínozzák magukat, azért taps jár, ha testnevelőként így kínoznak másokat, megvetés.

3. A tanár 20-30 emberrel áll szemben. Ez szorongást, félelmet kelt. (Főleg ha érzi, hogy nem tisztelik őt.) Aki szorong, agresszióba menekül, támadó lesz. Ezzel nem feltétlenül az egyént akarja lealázni, hanem a helyzetet akarja kezelni.

4. A tanár egyéniségével dolgozik és magánéleti egyensúlyába most így építhető be a tanítás. (Lehet, hogy csalja a felesége/férje és ezért frusztrált. Vagy ha férfi tanár, túl sokszor fut bele a folyosón a karmait próbálgató "sexi singlik"-be és ez frusztrálja az idősödő kollégát.

5. Mivel én voltam katona a felsorolásba meg kell említenem, hogy a mai fiataloknak valahogy nagyobb lett az Énjük. (A legnagyobb énje az alkoholistáknak van, akik órákon át méltatlankodnak, hogy délután xy bejön a kocsmába és neki meg nem is köszönt.... Érthető, minél szarabb alak, annál nagyobb az önérzete.)

Szóval a mai fiatalok valahogy könnyebben megsérthetők. Én kaptam jó pár pofont tanártól. Hát mit mondjak, a legjobb családban is megesik. Nem omlottam össze lelkileg. Talán azt is meg kell tanulni, hogy a megaláztatást elviseljük.

Én például 100-szor annyira megalázva érzem magam azzal, hogy államadósságot vettek fel a nevemben, amit én és gyerekeim fognak időtlen időkön át nyögni, mint azzal, hogy az iskolában cikiztek a tanárok. Soha senkinek nem voltam adósa, és most mégis az vagyok, mert ehhez az országhoz tartozok, amelyik első az adósok között. Ugyanazt az érzést viselem, amit te akit gúnyol a tanár. Ki vagyok röhögve - kaptam "jóléti rendszerváltást kölcsönökből" és semmit nem tehetek. Mindig van/lesz valami megaláztatás, amit éppen el kell viselnünk. Egy buddhista azt mondaná, nagyszerű lehetőséget adott a tanár a türelem erényének gyakorlására. De ez a mondat egy európait már felidegel, abba hagyom.

2009. máj. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!