Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért pont a fiatalokon,...

Miért pont a fiatalokon, tanulókon csapódik le a kormány h*lyesége? Sok embernek már szinte jövője se lesz.

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem értem ezt a felsőoktatási dolgot.

Oké, hogy túlképzés van valamiből. De nem az a megoldás szerintem, hogy amiből túlképzés van azt jól "megbüntetjük" úgy hogy nem támogatjuk, ami meg hiányszakma (pl mérnök) azt meg támogatjuk ezerrel...

Pár év múlva meg abból lesz túlképzés.


Lecsökkentették a hallgatók számát, fizetősnél a tandíjat megemelik, megemelik a ponthatárokat.

És akkor még van pofájuk bevezetni olyat, hogy aki állami támogatottra megy, azt itt kötik 5-10 évre Magyarországra, mert ha külföldre akarna menni, vissza kell fizetnie KAMATTAL azt a pénzt amit akkor fizetett volna be ha költségtérítésesre megy.


Egyszerűen nem értem.


Miért a fiatalokkal kell ennyire kicseszni, hogy valakinek még a jövője is ilyen bizonytalan lesz? Meg hogy nem engedik külföldre....


Komolyan mondom, Magyarország oktatása olyan lesz (vagy már olyan) mint az 1800-as években. Csak az fog menni egyetemre, vagy a felsőoktatásba, aki anyagilag nagyon megengedheti magának.

A többi meg dögöljön éhen....



Ti mit gondoltok? Az én véleményem az, hogy gusztustalan és alávaló dolog így k*cseszni a tanulókkal.

Én idén érettségizek.....


2012. jan. 7. 15:34
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Amúgy ez ellen miért nem lázonganak?

Hisz ez a törvény még az egyetemeknek sem gazdaságos...

2012. jan. 7. 15:37
 2/24 anonim ***** válasza:
50%

Rendben. Szerinted mennyivel jobb ha azután lesz munkanélküli valaki miután kitanult közgazdásznak és jogásznak? Mert most ez a jelen.

"ami meg hiányszakma (pl mérnök) azt meg támogatjuk ezerrel..."

Oh, bocsánat, akkor 4500 közgazdaságtant hallgató helyett kéne 9000 ezer, és az így is kevés mérnökhallgatóból, nem tudom mennyi, legyen 2000, helyett legyen 250?:) Mit gondolsz? Az úgy jobb lenne?;)

Gondolkozz már!

2012. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Te gondolkozz légyszives.

Ha elvégzel mondjuk egy közgazdaságit, akkor ott a lehetőség hogy kimenj külföldre. De nem, nem lehet mert vagy itt maradsz a szerződés miatt, vagy fizetsz milliókat + a kamat.


Ha neked ez igazságos akkor nem tudom hol élsz.

2012. jan. 7. 15:41
 4/24 anonim ***** válasza:
50%
Igen????? És az miért jó a magyar államnak szerinted??!! Gondolkozz már! Fizetik hogy 5 évig tanulhass INGYEN, aztán kint kaszálod a pénzt és semmit nem adsz vissza?:)
2012. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Tudod, én világ életemben (és még most is!) úgy gondolom, érzem, hogy Magyarország a hazám- itt kell boldogulnom, ezt az országot kell támogatnom, itt kell kamatoztatni a tudásomat.


Mégis, 22 évesen van, hogy naponta többször elsírom magam azért, mert kilátástalannak érzem a helyzetemet. Nem vagyok egy informatikai lángész, nem vagyok se mérnök-típus, se orvos. Nyelvet tanulok, két elég nehéz nyelvet tanulok. A közvélemény meg "büfészakos bölcsésznek" bélyegez, na mindegy.


A kormány legnagyobb hibája, hogy nem látja be, hogy hibázott. Nem érdekli őket semmi, egyfajta "dafke-politikát" folytatnak. Idekötnek, ideláncolnak, csak az nem jut el a tudatukig, hogy ahhoz meg kellene teremteni a feltételeket is... Ugyanis az emberek nem azért mennek külföldre, mert olyan a kedvük. Azért mennek külföldre, mert valamiből meg kell élniük. Mert saját otthont szeretnének, biztos jövőt szeretnének a gyerekeiknek. Ameddig ebben az állam nem segíti őket, addig ez a folyamat nem fog leállni...

2012. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

64%-os ezt majd akkor mond amikor Magyarországon egyik napról a másikra kell élned, nincs munkád, vagy a fizetésed épp hogy csak az éhenhaláshoz elég.

Látzsik hogy nem vagy több (bocs) kb 13-14 évesnél.

2012. jan. 7. 15:47
 7/24 anonim ***** válasza:

"Komolyan mondom, Magyarország oktatása olyan lesz (vagy már olyan) mint az 1800-as években. Csak az fog menni egyetemre, vagy a felsőoktatásba, aki anyagilag nagyon megengedheti magának.

A többi meg dögöljön éhen.... "


A világ szinte összes többi országában ez van;)

2012. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Én is csak azt tudom mondani, mint a korábbiak. Milyen alapon várod el, hogy az állam 100%-ban finanszírozza a tanulmányaidat, mikor már most tudod, hogy nem akarsz itthon dolgozni egy percet sem?


Egyébként meg nincs elcseszve a jövője senkinek, nem nyafogni kell hanem tanulni, egyáltalán nem lehetetlen így sem bekerülni azok közé, akiknek az állam fizeti az egyetemet. Külföldre menni is lehet, akkor sem azonnal kell visszafizetned a tandíjadat, hanem több év után.

2012. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

De nem érted, hogy nem azért nem akarnak a fiatalok Magyarországon dolgozni, mert KILÁTÁSTALAN a jövőjük?!

Szerinted mit látnak ma a fiatalok? Szerinted az egyetemről frissen kikerült diplomásnak milyen lehetőségei vannak itthon? A havi fizetésből félre fog tudni tenni annyit, hogy saját lakásba tudjon költözni? Lesz annyi a fizetése, hogy ne okozzon gondot a hónap vége?


Lepontozni nagyon könnyű, de végighallgatni az érveket, vagy elgondolkodni rajta az már luxus.

2012. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Valóban, nem olyan időbe és helyre születtünk, hogy az ember csak úgy megtehesse, hogy nem dolgozik és nem tanul semmi hasznosat. De miből gondoljátok, hogy külföldön egyből minden könnyebb lenne? Talán ott nem kéne fizetni azért, hogy tanulhass? És nem kéne tanulni azért, hogy jó állást szerezhess?
2012. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!