Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért pont a fiatalokon,...

Miért pont a fiatalokon, tanulókon csapódik le a kormány h*lyesége? Sok embernek már szinte jövője se lesz.

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem értem ezt a felsőoktatási dolgot.

Oké, hogy túlképzés van valamiből. De nem az a megoldás szerintem, hogy amiből túlképzés van azt jól "megbüntetjük" úgy hogy nem támogatjuk, ami meg hiányszakma (pl mérnök) azt meg támogatjuk ezerrel...

Pár év múlva meg abból lesz túlképzés.


Lecsökkentették a hallgatók számát, fizetősnél a tandíjat megemelik, megemelik a ponthatárokat.

És akkor még van pofájuk bevezetni olyat, hogy aki állami támogatottra megy, azt itt kötik 5-10 évre Magyarországra, mert ha külföldre akarna menni, vissza kell fizetnie KAMATTAL azt a pénzt amit akkor fizetett volna be ha költségtérítésesre megy.


Egyszerűen nem értem.


Miért a fiatalokkal kell ennyire kicseszni, hogy valakinek még a jövője is ilyen bizonytalan lesz? Meg hogy nem engedik külföldre....


Komolyan mondom, Magyarország oktatása olyan lesz (vagy már olyan) mint az 1800-as években. Csak az fog menni egyetemre, vagy a felsőoktatásba, aki anyagilag nagyon megengedheti magának.

A többi meg dögöljön éhen....



Ti mit gondoltok? Az én véleményem az, hogy gusztustalan és alávaló dolog így k*cseszni a tanulókkal.

Én idén érettségizek.....


2012. jan. 7. 15:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"De nem az a megoldás szerintem hogy amiből túlképzés van azt jól "megbüntetjük" úgy hogy nem támogatjuk, ami meg hiányszakma (pl mérnök) azt meg támogatjuk ezerrel... "


Akkor hogy? Én megértem, hogy fel vagy háborodva, és egyáltalán nem értek egyet a kormány intézkedéseivel, de azért ez a mondatod elég érdekes:D


A piac az így működik. Azt termel az ember, amire van igény. Ha neked van egy hektár földed, és most épp kukoricahiány lenne, a krumpli meg mindenhol megrohadna, mert nem kellene senkinek, akkor nyilván kukoricát kezdenél termelni a földeden és nem krumplit.


Szükség van a helyek csökkentésére, de az arányokkal és a röghözkötéssel nem értek egyet.

2012. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"Milyen alapon várod el, hogy az állam 100%-ban finanszírozza a tanulmányaidat, mikor már most tudod, hogy nem akarsz itthon dolgozni egy percet sem? "


Már ne haragudjál, ez eddig is így volt, sokan mentek külföldre, az egyetemeknek és az államnak eddig nem volt belőle problémája.

És te milyen jogon várod el azt valakitől, hogy itt maradjon Magyarországon úgy, hogy van egy diplomája és TALÁN külföldön talál munkát, itthon meg sokkal kevesebb erre az esély?

Azért nehogy már azt mond, hogy haljon éhen valaki csak azért, hogy maradjon Magyarországon és ha isten úgy akarja talál vmi munkát?



Szerinted az orvosok miért mennek el??

Itt megalázóan kevés fizetést kapnak (tisztelet a kivételnek, de a kivételből van kevés), míg egy kezdő orvos pl Norvégiába akár 800-900ezer FT-t is keres.

Ezek után nem kell csodálkozni ha mindenki el akar menni.



Oké, legyen az h idekötik az embereket. De akkor teremtsék is meg az ehhez szükséges feltételeket, fizetéseket stb.



A mérnöki szakma támogatásához meg annyit szólok, hogy igaza van az egyik ismerősömnek, aki most az orvosira jár. ő mondta : "aki nem ért a fizikához, az dögöljön éhen, mert épp a mérnök a hiányszakma...a többiek meg magasról le vannak tojva"

2012. jan. 7. 16:52
 13/24 anonim válasza:
100%

Az egy dolog, hogy túlképzés van egyes szakokon, de nem az a megoldás, hogy 95%-kal csökkentjük az államilag támogatott helyeket, ráadásul ezt egy és fél hónappal a jelentkezés előtt! Aki például közgazdasági szakközépiskolában végzős, kezdjen el természettudományokat tanulni, hátha érettségiig(bő fél év) ragad rá valami? Nem is beszélve arról, hogy a jog és a közgáz a két tipikus "politikus" szak, akik itt végeznek, azok fogják átvenni az ország vezetését x év múlva. Így kik lesznek ők? A legvagyonosabban, mert ki más tudna megengedni magának 500 ft-os tandíjat? Nem is beszélve erről a részösztöndíjas demagógiáról. Ugyan már, hiszen a megduplázták a tandíjakat idén, a részösztöndíj pedig a tandíj fele, tehát ugyan ott lesz idén a részösztöndíjas, ahol tavaly a fizetős, csak így szebben hangzik. Amúgy se lehet mindenki mérnök, 5-10 év múlva az is ugyanígy túl lesz telítve, nem is beszélve arról, hogy ilyen pangó gazdasági helyzetben hol talál majd mondjuk annyi gépészmérnök munkát? Sorra zárják be az autógyárakat, ha a forint így halad.

Az meg hogy korlátozzák a tanulók szabadságjogát,hogy külföldön dolgozhasson, kész botrány. Nem azért fizetik a szüleink az adókat a személyi jövedelemadótól az áfáig, hogy majd az állam megszabja, hol helyezkedjen el a gyerekük az általuk többszörösen kifizetett diplomával.


Egyébként én is idén végzek. Eleinte megdöbbentem, hogy ennyire lecsökkent az állami helyek száma, de aztán úgy döntöttem, hogy felveszem a kesztyűt és megküzdök egy helyért a 250-ből a gazdasági karon. Eddig három előrehozott középszintű és egy emelt szintű érettségim van, ezen kívül még egy emeltet tervezek és két nyelvizsgám is van. Ha ez nem lesz elég, akkor társadalomtudományi kar, ha arra sem, akkor munka. Az én jövőmet egy ilyen "állam" nem fogja keresztbe törni!

2012. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkodtam. Ha nem vesznek fel, vagy nem úgy alakul vmi, majd elvégzek vmi OKJ-s képzést vagy valamit, és gó külföld.

Én nem akarom hogy a jövőm tönkremenjen amiatt, amiért ilyen sz*r helyzetbe hozták az országot.


Meg ha már annyi pénzt kifizetek a diplomára, akkor hadd én döntsem el hogy hova megyek.

2012. jan. 7. 16:56
 15/24 anonim válasza:

Én gondolkodom külföldi egyetemen is. Például Dániában nincs tandíj és nem is kötnek "gúzsba". Csak az a baj, hogy a sok utazás meg a szállás elég drága lenne.

Előző voltam.

2012. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Már ne haragudjál, ez eddig is így volt, sokan mentek külföldre, az egyetemeknek és az államnak eddig nem volt belőle problémája. "


De, eddig is százmilliókat költött így az állam a semmire, bár ez neked nyilván nem probléma. Ha már itt tartunk, azt esetleg nem várnád el, hogy a külföldi tanulmányaidat is a Magyarországon dolgozók adójából fizessék?


"Eddig három előrehozott középszintű és egy emelt szintű érettségim van, ezen kívül még egy emeltet tervezek és két nyelvizsgám is van. Ha ez nem lesz elég, akkor társadalomtudományi kar, ha arra sem, akkor munka. Az én jövőmet egy ilyen "állam" nem fogja keresztbe törni!"


Bár minden nyafogó így állna hozzá a témához. Ezek alapján szinte biztos, hogy meglesz a helyed valamelyik gazdasági karon.

2012. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Nem várnám el, hogy az állam a külföldi tanulmányaimat finanszírozza, de azt elvárnám, hogy ne csak a diákokat, és a tisztességesen dolgozókat sarcolják meg.
2012. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
23%

Nem akarom elhinni, hogy ennyire hülye vagy.

A felsőoktatás NEM jár alanyi jogon, ingyenesen.

Igen, ott emelik a felvehető létszámot, ahol jobbak az elhelyezkedési esélyek. Ha meg az lesz telített, akkor meg változtatnak rajta, ilyen egyszerű.

Ma a felsőoktatást 99%-ban az dolgozó adófizetők pénzéből fizetik. Vagyis azért dolgoznak most az emberek kb. 1 évben 5 hónapot, hogy majd te elmenj ingyen egyetemere, szétbulizd magad, majd kihúzz külföldre? Ezt mégis hogy gondoltad?

Az államnak eddig nem volt belőle problémája? Hát te hol a jó életbe élsz? Ettől hangos már jó pár éve az ország. Probléma volt, az előző kormányzat nem tett semmit, a mostani viszont igen. És jól van ez így. Tudni lehetett, hogy ez a finanszírozási rendszer nem marad így.

Továbbá látszik, hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. A magyar állam kb. "85%"-nyira el van adósodva. A gazdasági helyzet megint szar, az euró szarban van, és ez nálunk csapódik le a legjobban. Mit gondolsz, majd a te szaros tanulmányaidat fogják finanszírozni, mikor ettől sokkal de sokkal nagyobb baj van? Közel az államcsőd, ezt kell elkerülni, mert ha nem, akkor itt nem lesz semmi. Ezt eddig is tudni lehetett, hogy az államnak spórolnia kell, és adóztatni mint az állat, ha túl akarja élni.

Gazdasági szakra akarsz járni, de nem vagy tisztában semmivel sem. A kormányzat NEM tud munkahelyeket teremteni, csak olyanokat, amit ő finanszírozna. Na most gondolkodj. Ha a kormányzat teremt munkahelyeket, amit ő finanszíroz, az csak kiadás, amit szintén finanszírozni kell valamiből. Ide vállalatok kellenek, tőke kell, akik munkahelyeket tudnak teremteni, ezt a kormány nem tudja magától megoldani. Te olyan dolgokat vársz el az államtól, hogy a seggedet is kinyalja. Menj csak ki külföldre, ott hatalmasat fogsz koppanni, ott még ennyire se foglalkozik veled az állam.

Az nem jutott az eszedbe, hogy keményen tanulsz és úgy jutsz be? Nem anyázni kell, meg nem felháborodni kell, hanem tenni a dolgodat. De látszik ilyen primitív gondolkodással alapból sem jutnál be.


Még valami jogi és gazdasági szakokra járók 95%-a tehetős. Nekik nem akadály az sem, ha kétszer annyit kell fizetni a tandíjért. Igenis ne a gazdagok járjanak államilag támogatott képzésre, hanem fizessék ki...

2012. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ez ilyen dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállás. Nem tudhatod, hogy aki jogra, vagy közgázra jár, az mennyire tehetős. De ez is remek magyar szokás, mások tárcájában kutakodni.
2012. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

"Még valami jogi és gazdasági szakokra járók 95%-a tehetős".

Óó, te rohadt nagy tévedésben élsz. Sőt inkább álomvilágban.

Gondolom te olyan lehetsz akinek nem számít a pénz mert gondolom ti úsztok benne. Vagy neked már a jövődet is biztosította anyuci/apuci?


Már megbocsáss, de én szeretnék diplomát szerezni, jövőt magamnak, esetleg külföldön. Az, hogy te nem akarsz külföldre menni az egy dolog. De ne kényszeríts már mást is arra hogy itt maradjon.


Tudod van olyan ország, ahol a tanulás szinte teljesen ingyenes, és olyanok a feltételek, hogy az ember nem is akar külföldre menni.

Ehhez képest nézd meg itt mi van, és utána hülyézz le valakit csak azért, mert külföldre akar menni dolgozni.


Ha te egyet értesz azzal, hogy az államira ilyen kevés embert vesznek majd fel, akkor te szeretsz fejőstehén lenni hogy húzzák rólad a pénzt.


Azért nehogymár az kapjon diplomát meg normális állást, aki már milliomos és mellényzsebből kifizeti az egyetemet.....ha így gondolkozol akkor tanulni is felesleges...pénzzel bármi lehetséges (sajnos)

2012. jan. 7. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!