Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért pont a fiatalokon,...

Miért pont a fiatalokon, tanulókon csapódik le a kormány h*lyesége? Sok embernek már szinte jövője se lesz.

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem értem ezt a felsőoktatási dolgot.

Oké, hogy túlképzés van valamiből. De nem az a megoldás szerintem, hogy amiből túlképzés van azt jól "megbüntetjük" úgy hogy nem támogatjuk, ami meg hiányszakma (pl mérnök) azt meg támogatjuk ezerrel...

Pár év múlva meg abból lesz túlképzés.


Lecsökkentették a hallgatók számát, fizetősnél a tandíjat megemelik, megemelik a ponthatárokat.

És akkor még van pofájuk bevezetni olyat, hogy aki állami támogatottra megy, azt itt kötik 5-10 évre Magyarországra, mert ha külföldre akarna menni, vissza kell fizetnie KAMATTAL azt a pénzt amit akkor fizetett volna be ha költségtérítésesre megy.


Egyszerűen nem értem.


Miért a fiatalokkal kell ennyire kicseszni, hogy valakinek még a jövője is ilyen bizonytalan lesz? Meg hogy nem engedik külföldre....


Komolyan mondom, Magyarország oktatása olyan lesz (vagy már olyan) mint az 1800-as években. Csak az fog menni egyetemre, vagy a felsőoktatásba, aki anyagilag nagyon megengedheti magának.

A többi meg dögöljön éhen....



Ti mit gondoltok? Az én véleményem az, hogy gusztustalan és alávaló dolog így k*cseszni a tanulókkal.

Én idén érettségizek.....


2012. jan. 7. 15:34
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
A többi kommentet köszönöm!:)
2012. jan. 7. 17:36
 22/24 anonim ***** válasza:

Ha vmiből túlképzés van, akkor tényleg nem érdemes annyi finanszírozni, hiszen felesleges idő és pénzkidobás.

De azért egyes helyeken kicsit túlzás az ekkora mértékű csökkentés. Pl. azért 250 hely gazdasági szakokra szerintem kevés. Meg azért nevetséges az is, hogy gazdaságira 250 hely van, művészettudományokra meg felemelték 740-re.

Szóval tény, hogy szükség volt az átrendezésre, mert rengeteg pénzt felemészt, hogy a diákok jelentős része azért jár egyetemre, hogy bulizzon, és baromira nem érdekli az, amit tanul.

Csak kicsit okosabban kellett volna csinálni, és nem ennyire hirtelen, hogy legyen idő felkészülni.

Mert aki mondjuk közgazdasági középsuliba járt, és ezzel akart foglalkozni, az baromira nem tud fél év alatt vmi totál másra felkészülni.


A röghözkötés is vmilyen szinten logikus LENNE. Hiszen az államnak egy befektetés az, hogy kifizeti neked a taníttatást. A befektetésért cserébe pedig hasznot vár ugye, de ha vki lelép, nem fejezi be a sulit vagy nem helyezkedik el benne, akkor lőttek a hasznának.

Nagyon sok országban úgy működik, hogy egy cég kifizeti a gyerek oktatását, de cserébe ott kell dolgoznia.

Csak az a baj, hogy ez itt Magyarországon nem megoldás, mert előbb a megfelelő alapokat kellene megteremteni a dologhoz.

Az első, hogy legyen elég munkahely. Mi a francot kezdjek akkor, ha aláírom a papírt, elvégzem a szakot államin, de nem tudok elhelyezkedni??

A másik, hogy bizonyos helyeken nem ártana az anyagiakat is rendezni.


Orvosira járok. Megértem én, hogy az állam azt szeretné, hogy itt dolgozzak, ha már fizette a taníttatásom, de akkor teremtsen olyan feltételeket, hogy nekem érdemes legyen itt maradni.

Mert 90 ezer forintért k.vára nem éri meg. Lehet mondani, hogy "de tudtam előre mikor jelentkeztem", meg "más sem kap többet", de ha már egy olyan dolgot tanulok, ami hiányszakma, a társadalom számára fontos, k.va nehéz és k.va hosszú, akkor legyen olyan kedves az állam, és fizesse meg tisztességesen. Nem kellenek nekem milliók, de azért a 90 ezer kicsit túlzás.

Aztán ha normális fizetést ad, akkor UTÁNA lehet papírokat aláírattatni, meg betiltani a hálapénzt.

De nem előtte, hanem UTÁNA.


Egyébként kérdező, ha alapból úgy gondolod, hogy mindenképpen külföldön akarsz elhelyezkedni, akkor érdemes kint tanulni is. A diplomádat is jobban fogják értékelni, ha az adott országban csinálod, és oda mész vele, ahová akarsz.

annak országok, ahol lehet ingyenesen tanulni.


Ha most lennék döntési helyzetben, nem hiszem hogy aláírnék ilyen papírt.

Inkább kihagynék egy évet, tisztességesen megtanulnék vmi nyelvet és elmennék külföldre:)


Azzal meg sajnos nem lehet mit csinálni, hogy a gazdagok tudnak csak érvényesülni. Ez mindig, mindenhol így lesz.

Ha nincs pénzem, akkor hiába akarok Mercit, nem tudom megvenni.

Persze mondhatod, hogy nem kellene ennyi fizetős hely, de a fizetős hallgatók meg kellenek, hogy a sulit fenn lehessen tartani.

Szóval vagy baromira bele kell húzni, tanulni mint az állat, felkészülni az érettségire és bekerülni államira, vagy gazdagnak kell lenni. Ez van.

2012. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
69%

ma 17:13

Szerintem te nem lehetsz több kb 13-14 évesnél.

(Nem érdekel hogy lepontoznak)

Osztod az észt, holott fogalmad sincs arról, hogy mi hogy megy. A leírásod alapján feltételezem, hogy nem mély szegénységben éltek....

Azért tudod nem mind1, hogy ki hogy jut diplomához.


Vegyünk 2 embert. Az egyik államin végzett, a másik fizetősön. Szerinted melyik tanult többet? Hát nem a fizetős...(tisztelet a kivételnek) Tudod nagyobb az értéke annak a diplomának, amit nem "megvettek" hanem megdolgoztak érte. De feltételezem hogy téged ez rohadtul nem érdekel, és inkább kapjon az munkát, aki szinte szórja a pénzt, mint az, aki be szeretné becsületesen biztosítani a jövőjét. Gondolkozz el légyszíves.



Ha az állam finanszírozza a költségeket, akkor ha mindenáron röghöz köt, akkor legalább adjon biztos munkahelyet !!! Mert pont ez az a tényező, ami Magyarországon nincs.

Túlképzés van a tanárokból is, az senkit nem zavar? Mert oda olyanok is mennek jó sokan, akiket máshova nem vettek fel, vagyis ilyen kényszerszakma lett.

2012. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Külföldön csak dolgozni szeretnék, Magyarországon fogom az egyetemet végezni. (sajnos)

Nem vagyunk sajnos olyan anyagi helyzetbe, hogy a külföldi tanulást (értsd : albérlet, stb) finanszírozni tudjuk, bár lehet a pontszám elég lenne. De drága. Ráadásul a határ sincs közel.


:/

2012. jan. 7. 18:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!