Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakra kell majd...

Milyen szakra kell majd jelentkeznem, hogy finnül tanulhassak? Akik ezt tanulják mi a véleményük?

Figyelt kérdés

Érettségi után szeretnék finnül tanulni, de nem tudom milyen szakra kellene jelentkeznem. Tudnátok segíteni?

Köszi


2012. jan. 11. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Magyar szakon belül létezik finn szakirány. (Nézd végig, hogy amelyik egyetemen van magyar szak, azon belül van-e ilyen... :))
2012. jan. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Magyar szak, nem minden egyetemen van ezen belül finn szakirány, ennek nézz utána jelentkezés előtt, az ELTE-n tuti van.


Azért azt gondold át, hogy megéri-e neked elvégezni a komplett magyar szakot azért, hogy finnül tanulhass, rengeteg száraz nyelvészet, irodalomelmélet, rengeteg olvasnivaló, és akkor emellett pár félév erejéig tanulhatsz finnül. Szerintem jobban jár az ember, ha elmegy nyelviskolába.

2012. jan. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Finn szak... Bölcsészkarokon kell keresni, pl. ELTE
2012. jan. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs finn szak...magyar szak van, és azon belül finn szakirány.
2012. jan. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

OK, akkor pontosítok, a szak neve finnugrisztika:


beütöttem a felvi.hu szakkeresőjébe, hogy finn, és a FINNUGRISZTIKA szakot adta ki az országban 3 helyen:


Bp ELTE

Szegedi Tudományegyetem

Debreceni Egyetem


mindegyikben nyilván Bölcsészkar (BTK)


Itt ellenőrizhető:

[link]

2012. jan. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. De láthatod, hogy képzéstípus M, azaz mesterképzés. Az már más tészta.
2012. jan. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, most nézem én is... előtte kell a magyar szak egyik szakiránya.... Nem igaz ez a Bologna, régen nem így volt! 2 ismerősöm is végzett finnt az ELTÉn, ők nem magyar szakosok.... Mi lett a felsőoktatásból...


Szóval: mea culpa, igazad volt!

2012. jan. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


En mar Finnorszagban elek. Es bar meg nem tudok finnul ugy tervezem,hogy most beiratkozok egy egy eves tanfolyamra. Nekem is van sok bolcsesz szakos ismerosom,szerintem ha tenyleg "csak" tudni akarsz finnul,nincs ertelme. Foleg,hogy otthon a beszelt nyelvet sose fogod megtanulni,ami eg es fold mint az irodalmi,mert itt mindenki az "utcai" finnt beszeli,ami teruletenkent eltero. Mondjuk ezt sajnos meg a magyar tanfolyamon se tudod majd megtanulni, de celravezetobb,kiveve,ha nem tudomanyos melysegekbe szeretnel elmenni. Ha meg a kikoltozes miatt szeretnel finn szakra menni(ami mar nincs otthon), mert ilyen embereket is ismertem,akkor meg foleg ne, mert egy ilyen szak Finnorszagban semmit se er,meg a regi se,plane nem az uj bolognai a magyar szakkal.

2012. jan. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!