Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen jogon szól bele?

Milyen jogon szól bele?

Figyelt kérdés
Van egy (angol)tanárom, aki megtudta, hogy cigizek. Ezután mostanában folyamatosan megjegyzéseket teszi a megjegyzéseit rám. Észrevehetően pikkel rám stb. Sőt azzal fenyegetőzik, hogy felhívja a szülőket(nem tudják h cigizek). Van rá egyáltalán joga? Mert a házirendben benne van, hogy a diák iskolán kívüli dolgai azok az ő magánügyei. Szóval semmi köze hozzá-.-
2012. jan. 12. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Semmi köze hozzá, jól mondod. Viszont törődik veled, azért tesz megjegyzéseket, meg azért szeretné felhívni a szüleidet, mert nem akarja, hogy később problémád legyen. Persze, amikor én buktam le ofőm előtt 15 évesen cigivel én is fel voltam háborodva, mit képzel, hogy felhívja a szüleimet. Azóta meg örülök, hogy nem vagyok láncdohányos, hála neki. Különben se őt hibáztasd, ha te nem voltál "szemfülesebb" és nem figyeltél jobban az utcán. A tanárok ilyenek, látnak téged iskolán kívül azt meg is jegyzik.
2012. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak ebből problémák, bár én csak szem és fültanúja voltam ezeknek. Valóban a Te magánügyed, hogy dohányzol, ugyanakkor főleg most, az új törvény miatt nem mindegy, hogy hol és mikor teszed. Ugyanis most már elvileg a munkahelyeken sem lehet kijelölt dohányzó, és oktatási intézmények 5 méteres körzetében (azt hiszem 5 méter, de nem biztos) sem lehet rágyújtani.

Ha az iskola előtt és/vagy iskolai idő alatt dohányzol, akkor ahhoz igen is köze van a tanárodnak.

A törvény értelmében, ha nem tartják be a nem-dohányzók védelmében hozott törvényt megbírságolhatóak az emberek 20-500.000 Ft-ig terjedő összeggel.

2012. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából elég messze dohányzom a sulitól, szóval 'nem rontom az intézmény hírnevét'. Az egészségemmel pedig nem hiszem, hogy foglalkozik, mert már szinte első héttől kezdve pikkel rám.
2012. jan. 13. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem az iskolában dohányzol, akkor a tanárnak semmi köze a hozzá, a te magánügyed.

Ezzel most nem bíztatni akarlak a dohányzásra!!! Sőt! Jobb lenne ha nem dohányoznál! DE tudom a kérdésed nem ez volt....szóval a tanárodnak NINCS KÖZE ahhoz, hogy iskolán kívül mit csinálsz.

2012. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!