Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elvégzek egy felsőfokú...

Ha elvégzek egy felsőfokú szakképzés címszó alatt meghirdetett szakot, akkor milyen papírt kapok róla?

Figyelt kérdés
Illetve, ha elvégeztem akkor az adott iskolánál (pl.: ÁVF) van átjárási lehetőség nappali képzéseikre?
2012. jan. 13. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

OKJ

Milyen átjárás nappali képzésre ?

2012. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát pl. jelentkezek bgf, avf-re felsőfokú szakképzésre, elvégzem, és akkor utána diplomát akarok szerezni ugyan ezen a szakon ugyan ebben a suliban. Előny ha elvégeztem a felsőfokú szakát előtte? Tehát szinte tutira felvesznek, vagy úgy kezelnek, mint a többi felvételizőt?
2012. jan. 13. 23:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt az ugyanezen a szakon OKJ és diploma dolgot továbbra sem értem. De nem kivételeznek attól. Ugyanúgy felvételizel, ha van azonos tantárgy majd elfogadtathatod, miután felvettek.
2012. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem OKJ-nek van meghirdetve, hanem rendesen a nappali tagozatok mellett induló, felsőfokú szakképzésnek, 1 iskolán belül. És ugye itt is van fizetős, meg támogatott része a dolognak. Hallottam olyat, hogy valakit nem vettek fel a suliba (jogra), mert nem volt meg a pontszáma, és elment ugyan ebbe az iskolába felsőoktatási szakképzésre jogi asszisztensnek. 2 év múlva, pedig felvették a jogra, mivel elvégezte előtte a fizetős felsőoktatási szakképzést. De látom, akkor ez csak 1-2 suliban van.
2012. jan. 13. 23:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Az FSZ is OKJ!!!! Az OKJnak 2 fajtája van, középfokú és felsőfokú, az FSZ a felsőfokú közé tartozik, ezt jobb ha észben tartod :D


Amúgy nincs átjárás, de hogyvan... Ugyanúgy felvételizni kell, csak az OKJért jár pluszpont (ha kapcsolódik a szakhoz)

Meg ha felvesznek alapszakra, akkor 1. félévben meg talán később is be tudsz számíttatni jónéhány kreditet, ha szerencséd van. Tehát pl az 1. féléve snagyon alapozó tárgyakat valszeg nem kell újra felvenned, ahnem automatikusan beszámítják még az FSZből valót :)

De ez attól függ hogy hol végzed az OKJt.

Nyilván, ha bgfre jársz FSZre és oda vesznek fel majd alapképzésre, akkor mindent elfogadnak amit csak lehet, tehát kb fél - 1 évvel rövidül majd az alapképzés ideje :)

2012. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na erre voltam kíváncsi :) Köszönöm :D
2012. jan. 15. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!