Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen tanárral? Hogy viselkedjünk, hogy normális legyen?

Figyelt kérdés

9.es vagyok, emelet matekos iskolába járok, mat. specre. 6 matekom van 1 héten, 3 geometria és 3 algebra. 8. év elején kaptunk új algebratanárt, egy 50-es, duci férfit, az iskola igazgatóhelyettesét. Már az első héten megutáltuk, nagyon rossz természete van és Tanárként nem rossz, leadja az anyagot, de egész órán durva, sértő poénokat süt el, ha valaki nem tud valamit, elkezdi szidni az illetőt. Ilyeneken "viccelődik"/piszkálódik mint pl. a pólód mintája, a barátnőd, a sport amit űzöl, milyen helyen látott a városban stb. Még olyan is volt hogy valakit lemelegezett, mert azt hitte ez vicces. Mindenki fél tőle, meg se szólalunk órán, mégis mindig talál valami témát magának. Olyan is volt hogy 3 hét után osztott ki egy dogát, és amikor szóltunk, hogy a házirendben az van, hogy 2 hét után nem írhatja be a jegyet, azt mondta, hogy itt ő a főnök, meg hogy ő csinálta a házirendet és hogy ha akar úgyis tud 1-est adni.

Mi már szóltunk az of.nek, de azt mondta nem lehet mit csinálni, ilyen a természete. Azt mondta, ha behívjuk a szüleinket, csak rontunk a helyzeten.


Mit lehetne csinálni, hogy normális legyen velünk? Így szenvedés minden óra... Lécci segítsetek.


2012. jan. 23. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen tanár két dolgot tehettek 1. szülői értekezleten a szülők kérvényezhetik és akkor az igazgatónak kötelessége leváltani... 2. pedig h tűrtök
2012. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudtok csinálni, max. érettségi után csúnyán néztek rá ha összefuttok vele.
2012. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ÁHÁ!!!

Én is ilyen helyzetbe voltam fél évig, 9. osztályban.

Sőt nekem ennél is keményebb matek tanárom volt...

Nem is nagyon ragozom tovább, de végül akármennyire is "utáltuk" sajnálom hogy meghalt:/ Nálunk az osztály behívta a szülők nagy részét, mert szép osztályunk félévkor 24ből, 18 bukásra állt:DDD Utána leváltották.

2012. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még az is a problémához tartozik, hogy márciusban egy cserediák-projekt keretében Olaszországba megyünk, és ez a tanár is jön velünk. Addigra valami jobb kapcsolatot kéne kialakítani vele, nem akarom hogy elrontsa azt a szép hetet. Hogy lehetne jobb viszonyt kialakítani vele?

Vagy lehet hogy csak az iskolában ilyen a diákokkal, és az életben normális?

2012. jan. 23. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ennek a tanárnak felesége/gyerekei??? Mert nem hinném, hogy egy ilyen embert el lehet viselni hosszú távon...
2012. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gyereke nincs, de a felesége szintén algebra tanár az iskolában. Nem mondanám a feleségét szépnek de lényegesen jobb arc a férjénél (legalábbis a pár helyettesítő órán ezt szűrtük le)
2012. jan. 24. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Órán kívül általában másabbak a szigorú tanárok:D
2012. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk utálták a földrajz tanárt az osztályomban - nekem nem sok bajom volt vele, jó tényleg rigolyás öreg mami volt szegény, de amúgy nem rosszindulatú - és írtak egy levelet az igazgatónak, hogy ezért meg azért nem haladunk az anyaggal, meg hogy mi az egyéb problémájuk még vele, és ezt a levelet mindenki aláírhatta, aki úgy gondolta. Asszem páran voltunk csak, akik nem írták alá, és kisebb kivizsgálás után új tanárt kaptunk, a néni meg már csak estin tanít. A lényeg, hogy világosan le kell írni, vagy meg kell mondani az ofőnek és az igazgatónak is, mi a probléma, a lényeg, hogy tényleg meg kell győzni az osztály nagy részét az ügynek, és rendes érvekkel kell jönni, például hogy a nemi hovatartozásával csúfolódik meg ilyenek az súlyos dolog. Ti mondjuk még mint mondod, 9.-esek vagytok... vonjátok be mindenképpen a szülőket is, főleg az olyanokat persze, akik megértőek, szóval elhiszik, hogy nem ti bunkóztok vele, hanem ő akkor is szemét veletek, még ha ti nem is provokáljátok. Az ofőnek, igazgatónak kötelessége beülni óráira, megfigyelni, hogy tanít. Akkor biztos észbekap egy kicsit. De ha nem viselkedik megfelelően ezután sem, el is távolíthatják. Amúgy meg mi az hogy még ti rontotok a helyzeten, könyörgöm, ez egy pedagógus, nem azért van, hogy vicceskedjen, meg megbántson embereket hanem hogy tanítson és netán még neveljen... építsen és ne romboljon... Persze lehet összekapja magát a felsőbb nyomásra, és visszavesz a modorából. Bízzatok benne, hogy valóban csak rossz a humora, és nem szándékosan bánt meg titeket.
2012. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még csak 9.-esek vagytok, megértem, hogy zavaró a tanárnak a 'természete'. De majd később, ha egyetemre, főiskolára mentek, majd rájöttök, hogy az ilyen 'jófej' tanárokkal Dunát lehetne rekeszteni. Ez persze elhiszem, hogy most nem vigasztal. Én is arra tudok gondolni, hogy nem veszi észre magát, nem veszi észre, hogy ti komolyan veszitek a poénjait, és azt hiszi, csak legyintetek rá, és nem veszitek fel. Nem tudom, mi lehetne a jó megoldás, a szülőket szerintem nem kellene belevonni, akkor tényleg csak rosszabbodhat a helyzet. Próbáljátok meg tényleg lezseren kezelni ezt az egészet, és még ha rosszul is esik, ne lássa rajtatok. Ha bármi sértőt mond valakiről, meg kellene próbálni nem kiröhögni azt a szerencsétlent és örvendezni, hogy 'de jó, most legalább nem engem szivat'. Ha azt látja, hogy senki nem vevő a poénjaira, vissza fog venni az arcából. Szerintem.
2012. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
oh én 7. óta pont így szenvedek a fizika tanárommal.nem osztja ki időben a dogákat... am jófej is tud lenni meg folyton poénkodék és sokszor vicceset de néha sértőt... mivel már csak ez az év van általánosból, mi még tűrünk
2013. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!