Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ismétlési módszerek? SOS sürgős

Ismétlési módszerek? SOS sürgős

Figyelt kérdés
Állam vizsgára van 60 tétel mindet megtanultam, de a novemberiből nem sok maradt meg, hogy ismételjem át, hogy hatásos legyen és 2 hét múlva is tudjam az anyagot. Hiába olvasom nem ragad meg... Többszöri olvasás egy tételre mégis hányszor? Pedig anno mindegyiket kikérdezték..

2012. jan. 27. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak olvasod, azzal nem ragad meg.

Próbáld meg azt, hogy elolvasol mondjuk egy oldalt, és kiemeled az öt leglényegesebb dolgot (magadtól, belenézés nélkül). Így végigveszed az egész tételt, aztán (magadtól) összefoglalod az összes lap öt pontját. Így már mindegyiknél tudod, hogy körülbelül miről kell majd beszélned. És ha marad időd, még hozzájuk tanulhatsz.


Illetve csináld azt, hogy mondjuk 5 tételenként újra elmondod az addig megtanult tételek "öt pontjait", a végén pedig azokat még egyszer tanuld meg, amik a legnehezebben mentek.

2012. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudom mikor olvasom , mivel már megtanultam ezért tudom, sőt, olyat is csináltam hogy 20 tétel egy nap elolvasom, és az egészet elmondom fejből. De mégis most azokat le tetem mert más kell tanulnom, és zavar hogy ott vannak amik jelenleg már nem jutnak eszembe
2012. jan. 27. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!