Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak egy ilyen diákkal?

Mit csináljak egy ilyen diákkal?

Figyelt kérdés
Magán angol órákat adok, adott esetben ki is járok. Van egy diákom, akivel így úgy is a legtöbb gondom van, cirka 1 órát zötyögök a buszon, hogy kimehessek hozzá. Mostanában egyre gyakrabban eljátszották, hogy 2 órával az óra előtt felhívnak, hogy elutaznak, meg ez meg az ( nem igaz, hogy pont 2 órával az angol előtt tudják meg, hogy elutaznak). Eddig ez nekem "csak" pénz kiesés volt, és ilyen későn amúgy sem tudtam volna vki mást beszervezni arra az időpontra. Erre tegnap megyek hozzájuk, és egy számomra idegen hölgy nyitott ajtót. Közölte, hogy elutaztak. Nekem meg erről elfelejtettek szólni. Most az egy dolog, hogy emiatt pénz kiesésem volt, de feleslegesen utaztam be, egy csomó időm elment ezzel, és igen is én sajnálom ilyenekre az így is kevés időm! Mit csináljak? Hogy mondjam meg neki és az édesapjának, hogy nekem ez így egyáltalán nem éri meg és többé nem szeretnék menni?
2012. jan. 28. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Így. Mondd meg, hogy mivel soha nem tudhatod előre, hogy éppen tudsz-e órát tartani, és nagyon messze laknak, így ezt nem tudod tovább vállalni, inkább keressenek egy közelebb lakó tanárt.
2012. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

13 évig tanítottam Pesten magánúton angolt. Megtanultam, (MEG KELLETT TANULNOM) hogy ha ilyen előfordul, abban a pillanatban el kell felejtenünk egymást for good.


Egyébként pedig úgy vettem észre, hogy ilyen mentalitással pár egyéb olyan tényező is társul, ami egyébként sem teszi túl vonzóvá az ilyen diákot.


Bocs, de venni kell a bátorságot és megmondani. Én aznapi lemondásnál már kértem a pénzt, ezt az első alkalommal meg is mondtam nekik. Aki nem vállalta, azt én sem. Többnyire ajánlással jött új ember, ezt már tudták is emiatt később nem volt ez sem gond.

2012. jan. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van... egyébként épp pénteken akartam velük beszélni, hogy többet ne játszanak ilyen utolsó pillanatban felhívós, lemondós játékot, de mivel elutaztak ezért nem tudtam. Most az a legtisztább, ha nem keresem őket. Ha majd ők hívnak akkor majd elmondom neki, hogy mi az ábra. Csak nekem ezek a dolgok nehezen mennek. Itthon mindig elhatározom, hogy mit is fogok mondani, de mire odajutok, hogy tényleg mondani kéne már megfutamodok.
2012. jan. 28. 17:18
 4/4 anonim ***** válasza:
.Nem vagy köteles tanítani őt,szóval ha (hozzátenném jogosan) nem tetszik neked,hogy az utolsó pillanatban mondja le az órákat,akkor jelezd neki.Nem kell megfutamodni,félni,ez teljesen normális dolog.Várható volt,hogy nem fogod örökké tanítani, mert esetleg nyelvvizsgázik,nem lesz pénze,kedve,ideje stb és nem hív téged többet.De ugyan így előfordulhat,hogy neked változnak meg az életkörülményeid,és nem tudod tovább tanítani.Ez most éppen ez a helyzet.Nem korrekt veled,ezért nem tanítod tovább,ennyi.
2012. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!