Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mennyire szeretik a...

Egyetemen mennyire szeretik a törtető hallgatókat?

Figyelt kérdés
Nem a stréberre gondolok, hanem olyan tanulóra, aki konkrétan kinéz magának 1-2 tanárt, és járkál az óráira, mert felnéz rá, tetszik neki amit csinál, és ezt vállalja is, vagy pl egy lazább tárgynál az ötösért elég írni egy teljes oldalt, de a hallgató leírja 4 oldalba amit tud. Remélem értitek mire célzom :)
2012. jan. 29. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nyalizol,azt szerintem mindenki,minden tanár és minden diáktárs utálja,de ha valamiről 4 oldalt tudsz írni úgy,hogy nem rizsázol(vagy ha van benne rizsa is,akkor is nem feltünően sok,nem arról van szó,hogy a szöveg 90%-a rizsa),akkor azért nem kapsz egyest.Viszont ha semmi tartalom,tudás,ismeretanyag nincs amögött,amit leírtál,csak maszlag,akkor majdnem biztos az 1-es.
2012. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez csak egy példa volt, tételezzük, a 4 oldal az rendes tudás, rizsa nélkül, kifejtve bőven, saját szavakkal, és saját "kutatás", utánaolvasás alapján.


Ez is nyalizás volna, ha valaki bejárkál 1-2 tanár óráira, felveszi mindig hozzá az órát, mert tetszik neki az a terület, meg a tanár előadása?

2012. jan. 29. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem,de túlzásba ne vidd,ne vigyél neki ajándékot és verbálisan se nyalizz neki.
2012. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Normalis helyen bejarunk minden orara... Es nalunk mondjuk egy tanar egy targyat tanit - es nem is mindig ugyanaz tartja az eloadasokat. Csak gyakvez ugyanaz szigorlatig, ha nem varialnak vagy megy el kulfoldre...


Azt nem szeretik ha tobbet irsz. Tudom. 24000 katakteres beszamolot irtam 8000 helyett... nem orult neki a tanar, es tuti el se olvasta a veget, mondjuk 5-ost kaptam...


Egyebkent nem baj ha okos vagy es hajtasz, de amit ide irtal abbol en mar tuti nyalgepnek tartanalak, bocs, de ez volt a kerdes.


Melyik kar egyebkent?

2012. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is bejárok minden órára, bármilyen hihetetlen. Két tanár óráit szeretem kifejezetten, mert érdekes, de csak szabadonválasztott tárgyakat tartanak, így mindig felveszem hozzájuk, amit nem tudom furcsának tartanak-e, mert az övén kívül még ezer tárgy van ami felvehető. Kiscsoportos tárgyak max 10-15 fővel.

A dogánál meg egy átlag tételünk előfordul hogy 5-8 oldalas is lehet, de egy lazább tárgynál ha ír valaki egy oldalt, már ötöst kaphat, én meg szeretem leírni mindazt amit tudok, kifejtve, normálisan felvezetve. Én nyálgépnek nem tartanám magam, csak nem elégszem meg a kettesekkel-hármasokkal ;) Eltéről van szó egyébként.


Utolsó előttinek: ajándékot sem áll szándékomba vinni, sőt az oktatóval sem áll szándékomba beszélgetni, és koslatni utána. Szimplán csak a tárgyai érdekelnek.

2012. jan. 29. 20:04
 6/10 A kérdező kommentje:
És nekünk egy dolgozatnál nincs megszabva mennyit írhatunk, a tanár azzal nyit, írjuk le mindazt amit tudunk. Egyébként egy tanárral sincs közvetlen kapcsolatom, csak az egyetemen feltűnt más oktatónak hogy egy adott tanszék tárgyaiból különösen kiemelkedek, míg van olyan tárgy amiből örülök egy 4esnek, de vannak tárgyak amiből a maximális tudás, és az ötös a cél.
2012. jan. 29. 20:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha valóban érdekel az adott terület és a tudásért jársz az órákra, az becsülendő dolog. Kiemelkedően okosnak lenni valamiből szintén nem gáz. Az egyetem már nem általános iskola, itt már nem menő ellenállni mindenféle tudásnak, dacolni mindennel. Itt már elfogadott, ha valakit érdekel egy téma és abból minden tudást össze akar szedni.


Én is néha belekötök a tanár mondókájába, aztán megbeszéljük, kinek van igaza. Emiatt inkább kicsit felnéznek rám néhányan, hogy van annyi tudásom, hogy meg merem kérdőjelezni a tanárok egyes állításait. Persze nem kell túlzásba vinni, nem kell mindenen akadékoskodni.

2012. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem is szoktam, az órákon csendben ülök, inkább csak figyelek, az jellemző rám. :)
2012. jan. 30. 00:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egyetemi oktató vagyok, és örülök, ha valakit érdekelnek az óráim.
2013. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elég leírni egy teljes oldalt, de te 4 oldalt leírsz...ahova én jártam, már nem élnél, ha ezt megtudnák a diákok:D S nem azért, mert ott hülyék tanultak volna. A limitet nem véletlenül találják ki, és ha vk átlépi, az egyértelműen nyalizásnak minősül, ami nem szimpatikus egyáltalán. Más kérdés, h van olyan tanár, aki ezért még meg is dicsér, mert ugyanilyen törtető ember, és benyalta magát a pozíciójába. Ha vm érdekel, akkor foglalkozz vele külön, persze ezt csak akkor lehet csinálni, ha valóban érdekel. Sajnos van, akinél ezzel be lehet vágódni, mert sok tanár nem az olyan diákot értékeli, aki lehet, h megfontoltabb, de tehetségesebb is, hanem azt, akinek jó nagy a pofája az órán. Ez őket minősíti, és elég szomorú, h ez dívik a felsőoktatásban is szerintem.
2013. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!