Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csinálhat ilyet egy iskola?

Csinálhat ilyet egy iskola?

Figyelt kérdés

Pénteken ünneplő ruhában kellett mennie a fiamnak iskolába, mert történelem órán bement hozzájuk egy 1956-os csatában részt vett úr. Ezt én elfelejtettem és "sima" ruhában küldtem be. Ezek után felhívott az iskolában, hogy kéne ünneplö, de mivel dolgoztam, nem tudtam bevinni. Fiam elmondása szerint elküldték az igazgatóhoz, aki beírt neki egy rovót(!!!) e dolog miatt, majd csinálnia kellett 50 fekvőtámaszt. Természetesen, mindezt a társai előtt. Teljesen kikészülve jött haza, órákig sírt. Mit lehet tenni az iskola ellen? Valamit lehet tenni az ügy érdekében? A fiam 13 éves.

Egy anyuka


2012. jan. 29. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
a rovó persze, teljesen alap dolog. bár a fekvőtámasz számomra tényleg elég megalázónak tűnik.
2012. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én sokallom ezt a bünetést. Ezért teljesen aránytalan. Vége van azoknak az időknek, amikor így büntethetik a gyereket. Tenni nem tudsz ellene, akárhogy is szeretnéd. Ahova a keresztfiunk jár iskolába (igaz hogy gimi) de 50 fekvőtámasz lenne a legkevesebb, simán kötelezhetik, hogy söpörje fel az udvart, moson fel egy folyosót, ha valamit elkövet, meg persze ugye egy intő. Hangoztatom tenni nem lehet ellene, többet ártana mint használ.
2012. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bánomisén ***** válasza:
0%

Öt év múlva besorozzák katonának, ott sokkal rosszabb dolgok is várnak majd rá, akkor mi lesz? Végigsírja a katonaidejét?

Elég nagy már, hogy maga tartsa észben az iskolai dolgokat, sőt, hogy egyedül öltözködjön, mert úgy látom, 13 éves nagyfiú létére még az sem megy neki.

2012. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, hogy elsős vagy másodikos. 13 évesen te öltözteted? Én már akkor magamnak pakoltam ki a ruhám, reggel felöltöztem anya megnézett és kész. Amúgy lehet, hogy tényleg nagy a büntetés, de igazából ha megpróbálsz valamit tenni a suli ellen még a tanárok is a gyermeked ellen fordulnak és ne ebben a hátra lévő egy évben rontsa már el.


17/L

2012. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Besorozzák? Mo.-n nem.
2012. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

20.42 - de te lány vagy! Ha egy fiú 13 évesen nem maga készíti ki a ruháit, az még nem a világ. Elfelejtettétek mindketten.

Ami az 50 fekvőtámaszt illeti, hacsak nem sportsuli, tényleg elég megalázó bünti. Nem a keménysége miatt, hanem mert nyilvános volt. Egy 13 éves gyerek lelkében azért tud károkat okozni, hogy izzad, erőlködik, nem bírja, 20-30 kortársa meg nézi, esetleg beszólnak stb.

2012. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért furcsa ez a dolog, mert az igazgatói rovó a legmagasabb írásbeli figyelmeztetés, ami azt jelenti, hogyha a jövőben bármilyen vétséget követ el, akkor a kicsapás következik. Ha előtte nem voltak különböző büntetései, ezt a formát csak nagyon komoly függelemsértésnél szokták csak alkalmazni. Ez a ruha ügy viszont nem tartozik ezek közé. A nyilvánosság előtti plusz büntetés (fekvőtámasz az osztály előtt!?) pedig nem tartozik a szokványos iskolai fegyelmező eszközök közé. Ebben a korban nem kell ahhoz anyámasszony katonájának lenni, hogy a többi kamasz előtt ez ne legyen megalázó és a röhej tárgya. Legjobb lenne ennek tudatában és ezek felvázolásával normális hangnemben az igazgatótól meghallgatást kérni.
2012. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg már korábban is lehettek dolgai, ami miatt igazgatóit kapott.

És 13 évesen, akár fiú akár lány, nem hiszem, hogy túl nagy elvárás lenne, hogy ne felejtsen el ünneplőbe menni.

2012. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bánomisén ***** válasza:

20:44

Pedig úgy hallottam, hogy megint lesz Mo-on sorkatonaság, sőt, már el is kezdték a katonaköteles korú fiúk nyilvántartásba vételét. Egy időben - még a cigitörvény előtt - emiatt sírt-rítt mindenki.

2012. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nagyon szánalmasnak tartom a büntetést... a rovót is, nem hogy a fekvőtámaszt
2012. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!