Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit tegyek az öcsémmel?

Mégis mit tegyek az öcsémmel?

Figyelt kérdés

14 éves és most hetedik osztályos, diszlexiás.

Ebből adódóan súlyos tanulási nehézségei vannak, a beszédén és az írásán is eléggé észrevehető ez a problémája(többnyire ezért is vannak neki gondjai), de ettől függetlenül egy jóra való, kedves gyerek.Ötödik osztályban került abba az általános iskolába, ahol most jelenleg is tanul.De egyszerűen katasztrófa amit vele itt művelnek az osztálytársai!

Amióta ide jár egy bezárkózott, depresszív és hektikussá vált fiú lett belőle.

Az osztálya egy undorító, gonosz, rosszindulatú, lelkileg sérült kölykökkel van tele.Esküszöm de tényleg nincs köztük egy normális ember sem.Fő céljuk: hogy egymás életét megkeserítsék(főleg a gyengékre, magányos gyerekekre szállnak rá, ilyen az öcsém is) hisz ha már az övéjük sz*r legyen másnak is az! Tényleg nem akarom leírni miket tesznek de felfordul az ember gyomra tőlük.

Az öcsémet minden nap bántják, aki eddig úgy mondd "sorstársa" volt, még az is ma olyan tett vele, hogy bárhogy próbáltam belőle kiszedni belőle nem mondta el, teljesen magába van zuhanva.Féltem őt.Hogy fog így felnőni?Talán egész életére kihatnak ezek szörnyűségek, amiről még beszélni sem mer nekem, és a családomnak.Nincsenek barátai és a gép előtt tölti el napjait.Nem tudom felvidítani , megmosolyogtatni sem már.

Sajnálom őt, de dühös is vagyok magamra, hogy ilyen magatehetetlen vagyok.

Mégis mit tegyek? Menjek be és verjem meg őket?(legszívesebben már ezt tenném)

16/L

Köszönöm, hogy végig olvastad!


2012. jan. 25. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Ha jól értelmezem, a tesódnak még lesz egy éve ebben a suliban. Nem tudnátok átíratni egy másik iskolába? Tudom, nem könnyű megfelelő speciális iskolát találni (én is ugyanebben a helyzetben vagyok, én is a testvérem miatt) de lehet hogy megérni egy kicsit kutakodni, már csak ő miatta is.

2012. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Azonnal beszélj a szüleiddel, nekik pedig a tanárokkal, esetleg az iskola igazgatójával kellene. A helyetekben rég átvittem volna egy másik iskolába. Én szerencsére csak túlsúlyos voltam-vagyok, de az én életemet is megkeserítették. El tudom képzelni, szegény öcséd mit érezhet. Próbálj vele beszélni, éreztesd vele, hogy ő igenis értékes ember, és ha tudod vedd rá, hogy mondja el, mit tett a "sorstársa", ahogy te írtad.


Kérlek írj majd, hogy mi történt.

2012. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáteszem.

-Szóltunk tanárnak,igazgatónak.

-Az öcsém járt különféle küzdősportra, hogy megtudja magát védeni, de hát 1 a 10 ellen...eléggé problémás még így is.

-Suliváltás nem jöhet szóba.

2012. jan. 25. 22:03
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Hát igen, még van 1 éve és szeretnék egy olyan középiskolába iratni, ahol hasonló problémával küzdök vannak mint ő(amíg át nem jött ide addig pont egy ilyen suliba járt) Bár sajnos anyum nagyon hezitál, hogy inkább egy "normális" középiskolába kéne őt vinni...ami szerintem nagy hiba lenne.

2012. jan. 25. 22:08
 5/14 A kérdező kommentje:

2# válaszoló

Én tényleg próbálkozok nála, de nehéz már vele beszélgetni.

Mert hiába akarnék, nagyon agresszív is lett.(bár megértem miért) Én szívesen meghallgatnám,de hát már szó szerint ellök magától ... a "Hagyjál békén szöveggel".

2012. jan. 25. 22:13
 6/14 anonim ***** válasza:

És a tanárok-igazgató nem csinált semmit? Igaz, h*lye kérdéseim vannak, gondolom pluszba mégjobban megverték öcsédet, csakazértis...


Valahogy próbálja kibírni ezt az egy évet, és utána mindenképpen olyan iskolába menjen, ami neki megfelelő. Semmiképp se rendes szakközépbe, mert sajnos nagyon kegyetlenek a "gyerekek". A saját bőrömön tapasztaltam, hogy mennyire tudnak gyűlölni és kivetni valakit, mert kicsit más.

2012. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 bakur12 ***** válasza:

Ha jart kuzdosportra vagy jar, akkor onnan kene hivjon vagy ket baratjat, ismeroset es 1 szunetbe probaljon vissza adni vmit abbol, amit kapott. Vagy, ha van vki nagyobb erosebb fiu rokonotok kuldjetek fel, hogy fenyitse meg oket es mondja meg ha nem szalnak le rola, akkor meg kapnak. Maskepp nemlehet, ha ilyen allatok. Te semmit se tudsz tenni, ha felmesz csak max rontasz a helyzeten.

A dyslexiaval kapcsolatban elkene vigyetek 1 orvoshoz, mert lehet azon is segiteni.

2012. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem nyugodtan kérdezz csak.

Hát mikor tudatuk a tanárokkal etz az egész helyzetet, nekik csak annyi volt a válaszuk-(hitetlenkedő fejjel) De hát szeretik őt az osztálytársai!Nincs itt semmi probléma.

Hát...ennyit erről.

Igen mindenképpen szeretném ha egy olyan suliba menne!Reméljük sikerül is.

Ha nem haragszol megkérdezhetem, hogy neked mivel kellett szembe nézned és mit csináltál, hogy lett jobb? Mert ha jól értelmezzen sajnos neked is voltak gondjaid.Sokat segítenél.

2012. jan. 25. 22:28
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Nem hiszem ,hogy lettek neki onnan barátai.

Egyébként egyszer volt, hogy valahogy maga mellé állított pár embert, de akkor ő lett a rossz gyerek.Nem vagyunk nagy verekedősek, a családomban senki nem bír olyan fizika erővel, hogy esetleg megfélemlítse ezeket.

Lehet tényleg én megyek majd be...engem nem érdekel ha szét vernek, csak hagyják már békén a testvéremet.

Járatjuk őt korrepetálásokra és vannak fejlesztő órái, jobb már azért, de ahogy fent leírtam, azért észrevehető rajta.

2012. jan. 25. 22:37
 10/14 bakur12 ***** válasza:
En vagom, hogy segiteni akarsz neki, de maskepp nemtudsz neki segiteni, csak ha valahogy nem mernek kiallni ellene. De az is lehet, hogy nem ez a problema, hanem a sok szamitogepezes. Vagy mindketto, de a szamitogep is nagyon elvonja szerintem a figyelmet a kulvilagrol es ezert nem foglalkozik veled se. Es o is most kezd kamaszkorba lepni es ilyenkor furan szoktak a fiuk viselkedni. Lehet a suliba is furan viselkedik es ezert nem kedvelik. Neki is kene szerintem vmilyen szinten alkalmazkodnia a tarsaihoz, ha nincs mas megoldas. Tanits neki vmi szocializaciot vagy vmi hasonlot. Kuldjed emberek koze, mert a geptol csak rosszabb lesz.:)
2012. jan. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!